Genel

Yürüyüş yolunda deprem bilinci aşılandı

Yürüyüş yolunda deprem bilinci aşılandı… Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Marmara Depremi’nin 20. yılında, deprem bilincinin canlı tutulması amacıyla İzmit Yürüyüş Yolu’nda stant kurarak deprem çalışmalarıyla ilgili vatandaşları bilgilendiriyor. detaylar haberimizde…

Yürüyüş yolunda deprem bilinci aşılandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Marmara Depremi’nin 20. yılında, deprem bilincinin canlı tutulması amacıyla İzmit Yürüyüş Yolu’nda stant kurarak deprem çalışmalarıyla ilgili vatandaşları bilgilendiriyor.

Vatandaş bilgilendiriliyor

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından Yürüyüş Yolu’na kurulan standa, Deprem Gerçeği ve Kentleşme Çalıştayı, Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi ve Büyükşehir Belediyesinin deprem ile ilgili gerçekleştirdiği çalışmaları içeren kitapçıkları vatandaşlara veriliyor. Hediye edilen kitapçıkların yanı sıra stantda bulunan görevli personel, fotoğraflarla Büyükşehir Belediyesinin deprem ile ilgili gerçekleştirdiği eğitim ve diğer faaliyetleri tanıtılıyor. Ayrıca çocuklara deprem ve diğer afetlerde tasarrufun önemi anlatılarak, kumbara hediye ediliyor.

Amaç farkındalık yaratmak

Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi, deprem çalıştayı ve diğer faaliyetleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi; deprem gerçeğini canlı tutmayı amaçlıyor. Deprem Eğitim Merkezi’nde çocuk, genç ve yetişkin bireylere, teorik ve simülasyon cihazı ile uygulamalı deprem eğitimi veriliyor. Amaçlarının deprem bölgesinde yaşadığımız için, insanların depremde yapılması gerekenleri öğrenmelerini sağlamak olduğunu vurgulayan eğitmenler; vatandaşlara titiz bir eğitim verdiklerini belirtti. Her yıl düzenlenen deprem çalıştayında ise alanında uzman ve akademisyenlerin katılımıyla deprem ve diğer afetler tüm boyutlarıyla tartışılıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı