İGF

Zaman, yenilenebilir enerji zamanı!

2021 yılının ilk çeyreği geride kalırken, 20 yılı aşkın tecrübesiyle mekanik ve endüstriyel mühendislik sektörünün önde gelen şirketlerini bünyesinde barından ÜÇAY Grup CEO’su Turan Şakacı, sektörün geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL (İGFA)- İlk çeyreğini geride bıraktığımız 2021 yılı, gündemde var olan sıkıntıların toplamıyla tüm sektör temsilcilerini etkiledi.  Turan Şakacı, Türkiye’de kriz olduğu, döviz kurlarının dalgalı olduğu dönemlerde daha fazla sahada olmayı tercih ettiklerini ve değer yaratmaya devam edeceklerini belirtti.

Pandemi sürecinin sektörü genel olarak gergin bir ruh haline bürüdüğünü dile getiren Şakacı, yaz ayının yaklaşması ve normalleşme sürecinin yayılmasıyla sektörün ciro artışı yaşayacağını öngörüyor.

Önümüzdeki süreçte yenilenebilir enerjiye yönelmenin bir zorunluluk haline geldiğini söyleyen Şakacı, “Doğalgazla alakalı şu anda sektörde 7-8 bin firma var ve bunların hepsi kombi, radyatör ve doğalgaz işi yapıyor. Bunların hepsi işlerinde başarılı mühendisler ve ustalar. Biz sektörün bu noktada biraz daha evirileceğini, yeni bir vizyona geçeceğini ve geçmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica