Genel

Zeytin dalı harekatının başlangıcından 50 gün sonra Afrin göründü

Zeytin dalı harekatının başlangıcından 50 gün sonra Afrin göründü TSK ve ÖSO bugün Cinderes, Şeran ve Bülbül güzergahında 8 köyü daha PKK/YPD teröristlerinden temizleyip kontrol altına alarak Afrin’e doğru hızlı bir şekilde ilerledi. Zeytin Dalı Harekatı’nın 50‘nci gününde hedefteki Afrin de göründü. Çevresindeki köyleri bir bir alan TSK ve ÖSO güçleri, birkaç kilometreye kadar yaklaştığı Afrin kent merkezini çevreleyen tepelere konuşlandı. Zeytin dalı harekatının başlangıcından 50 gün sonra Afrin göründü detaylar haberimizde…

Zeytin dalı harekatının başlangıcından 50 gün sonra Afrin göründü

TSK temizleyerek ilerliyor

TSK ve ÖSO, yine Afrin yakınlarında Şeran hattında bulunan Kefr Ram, Guret, Gulag Sağire köylerini, Cinderes hattında Zilaga, Kaan, Kefr Ziten köyü ve karargahı, Afrin istikametine giden yolu açılması için Halidiye tepesini de PKK/YPG’den temizleyerek kontrol altına aldı.

Afrin, düzenlenen operasyonlarla özgürleştirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri geçen 20 Ocak günü sınır hattının güvenli hale gelmesi Afrin’in terör örgütlerinden arındırılması amacıyla Zeytin Dalı Harekatı’nı başlattı. Harekat kapsamında karadan ve havadan hedef alınan terör örgütü denetimindeki onlarca köy ve stratejik nokta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu güçleri tarafından düzenlenen operasyonlarla özgürleştirildi.

“Azez ile Afrin arasındaki bölgede bulunan çok sayıda köy yoğun süren çatışmaların ardından ele geçirildi”

Son günlerde hız kazanan operasyon kapsamında Azez ile Afrin arasındaki bölgede bulunan çok sayıda köy yoğun süren çatışmaların ardından ele geçirildi. Teröristlerin etkisiz hale getirildiği operasyonların ardından özgürleştirilen köylere de sivillerin geri dönüşü sağlandı.

TSK, Afrin kent merkezini gören hakim tepelere ulaştı

Bu sabah saatlerinde yeniden hız kazanan operasyonlar kapsamında çok sayıda köy terör örgütünden arındırıldı. Yoğun çatışmaların ardından ilerleme kaydeden TSK ve ÖSO güçleri, Afrin kent merkezini gören hakim tepelere ulaştı. Birkaç kilometre uzaklıkta olan Afrin şehir merkezinin artık rahatça görüldüğü hakim noktalara ulaşmanın sevincini yaşayan Özgür Suriye Ordusu birlikleri; artık teröristlerin tamamen bitmesinin an meselesi olduğunu ifade etti. Afrin şehir merkezini gören noktalarda olduklarının belirten ÖSO üyeleri; en kısa zamanda TSK desteği ile Afrin’i de terör örgütü PYD/PKK’dan temizleyeceklerini ifade etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica