Bilim-Teknoloji

Zihinsel engellilerin geleceğini planlaması çalıştayı

Zihinsel engellilerin geleceğini planlaması Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde “Zihinsel Engelli Bireylerin Eğitiminin Bugünü ve Geleceği” konulu çalıştay düzenlendi. Zihinsel engellilerin geleceğini planlaması detaylar haberimizde…

Zihinsel engellilerin geleceğini planlaması …

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezinde hafif ve orta düzeyde engelli bireyler eğitim görüyor. Eğitimlerin yanı sıra çeşitli sosyal etkinliklerin de yapıldığı merkezde, öğrencilere daha faydalı eğitimin verilmesi için; “Zihinsel Engelli Bireylerin Eğitiminin Bugünü ve Geleceği” konulu çalıştay yapıldı. Çeşitli kurumlardan uzmanların da katıldığı çalıştayda; hafif ve orta düzey zihinsel engelli bireylerin eğitiminde kullanılan, öğretim yöntem ve tekniklerinin gelişimi için yeni arayışlar masaya yatırıldı.

Farklı Eğitim metodları konuşuldu…

Çalıştaya, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fazlı Zorlu; Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mücahit Arslan ve diğer kurumlardan çok sayıda uzmanlar katıldı. Cemil Meriç’te öğrencilere verilen atölye branşlarının tek tek ele alındığı çalıştayda; diğer kurumlar da engelli öğrencilere uygulanan farklı eğitim metotları ile birlikte verdi. Çalıştayda kurumlarda uygulanan farklı metotların bir araya getirilerek, sentezlenmesi hedeflendi.

Çalıştaydan bir kare…

Branşlar tek tek ele alındı…

Engelli eğitimi veren diğer kurumlardaki, eğitim metotlarının ve Cemil Meriç’te verilen atölye derslerinin tek tek ele alındığı çalıştayda, bir hafta boyunca yoğun bir program düzenlendi. Her gün iki branşın ele alındığı çalıştayda müzik ve halk oyunları, okuma-yazma eğitimi, seracılık ve bahçecilik eğitimi, değerler eğitimi, yiyecek içecek hizmetleri alanı, el sanatları eğitimi, psikolojik destek ve aile danışmanlığı alanı ve spor ve beden eğitimi üzerinde farklı eğitim metotları konuşuldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica