İGF

Zonguldak Ereğli’de cami sorunu çözüldü, Kent Meydanı başlıyor

Sina ÇILADIR( Zonguldak İGFA)- Zonguldak Ereğli’dei Kent Meydanı ve cami sorunu hakkında, Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısının ilk oturumunda açıklama yapıldı. 

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “20-25 gün evvel, Milli Emlak Genel Müdürü beni aradı. Cami projesi var, dedi. ‘Yeri biz size devir etmiştik, orayı bize devir edin, biz cami yapalım, senin devlete olan vergilerini silelim’ dedi. Ben de, ‘olmayan borç silinmez ki, devlete de, işçiye de borcum yok. Burası için CHP grubu mahkemeye verdi, orası iptal edildi, cami yapılamaz’ dedim. Sahile, denizin üzerine cami yapılsın diye ısrarımız vardı, bundan vazgeçtik. Sahile yapılmayacak.

İl Çevre Müdürlüğü’nden aradılar, bizden askeri lojmanlara yönelik bilgiler istediler.Cami meselesi Ereğli’de halledilmiştir. Kent Meydanı Projesi’nin temelini kazmaya başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. İsminin açıklanmasını istemeyen iş insanı 4 katlı bir kent meydanı yapacaktı, çok fiyat artışından sonra benim param 2 kata düştü, dedi. 2 katı o yapacak, 2 katı da belediyemiz yapacak. Bu iş halloldu. Arkadaşlarımız hafriyat döküm yerlerini hazırladılar. Hafriyat çalışmalarına başlayacağız.

O bölgede bir kargaşa olacak. Park yerleri olmayacak, sorunlar yaşanacak. Halk otobüslerinde sıkıntı olacak. Ama sıkıntı çekmeden refaha ulaşmak mümkün değil.” dedi. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica