Ekonomi

Zootekni’de Ulutaş dönemi

Zootekni Federasyonu, 4. Olağan Genel Kurulu’nu Ankara’da gerçekleştirdi.

ANKARA (İGFA) – Ülke hayvancılığının teminatı olan Zooteknist Ziraat  Mühendisleri, Ankara’da Zootekni Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda bir araya geldi. Ülkemizin  dört bir yanından genel kurula katılan delegasyon, Prof. Dr. Zafer Ulutaş  tarafından oluşturulan tek liste ile seçime girip oy birliğiyle yeni yönetimi seçmiş oldu.

Başkan Ulutaş, bir önceki dönem Zootekni Federasyonu Başkanı Dr. İsmail Mert’e  bir teşekkür plaketi taktim ederek,  “Bu güne kadar emek veren tüm başkanlar ve yönetimlerine mesleğimiz adına, camiamız adına, ülke hayvanciligina verdikleri hizmetler, yapmış oldukları mücadeleler için saygılarımı sunuyor; devraldığımız bayrağı daha ileriye taşıyacağımıza söz veriyorum” dedi.

Yapılan oylama ile yeni yönetim ve denetim kurulu asıl ve yedek üyeler önümüzdeki üç yıl için görev almış oldu. “Genel kurulun mesleğimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz” diyen Başkan Ulutaş , genç meslektaş  adaylarını da unutmayarak ilgili çalışmalarda yönetimin bu konuda büyük hassasiyet göstereceğini belirtti.

İŞTE KURUL GÖREV DAĞILIM LİSTESİ

Yönetim kurulunun yapılan ilk toplantıda görev dağılımı şöyle

Başkan: Zafer Ulutaş 
Başkan V.: Cengiz Erkan 
Sayman: Ahmet Uçar 
Üye: İbrahim Ak 
Üye: Rıza Dönmez 
Üye: Bilsay Kancı 
Üye: Kemal Akman

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica