Bilim-Teknoloji

Note 7 ile Note 7 FE arasında ne fark var?

Note 7 ile Note 7 FE arasında ne fark var? Eski Samsung Note 7 ile yeni Samsung Galaxy Note FE “Fan Edition” arasında nasıl fakrlılıklar var? Note 7 ile Note 7 FE arasında ne fark var? ayrıntıları görmek istiyorsanız haberimize bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Note 7 ile Note 7 FE arasında ne fark var?

Geçtiğimiz yıla patlama haberleri ve geri çekilmesi ile damgasını vuran Galaxy Note 7, küllerinden yeniden doğuyor ve Samsung Galaxy Note FE “Fan Edition” adı ile resmi olarak artık resmen duyuruldu. Gelen bilgilere göre telefon, sadece 400.000 adet imal edilecek ve bunlar çoğunlukla Samsung’un ev sahası olan Güney Kore pazarında yer alacak. Diğer büyük pazarlarda Note FE’nin satışa sunulacağı konusunda herhangi bir teyit yok.

Note 7 ile Note 7 FE arasında ne fark var

Kullanılabilirlik sorunları bir yana, Note FE, Not 7’ye oldukça çok benziyor ama birkaç önemli farklılıklar ile piyasaya geliyor. Bu farklılıkları aşağıda ve sonraki sayfalarda inceleyebilirsiniz.

1. Güvenli bir 3,200mAh pil ünitesi

Eski ve yenilenmiş Note 7 akıllı telefonların arasındaki temel fark arkadaki pil ünitesidir. Arızalı 3,500mAh ünitesi, uzun süre dayanamadığı için, Galaxy Note 7 FE, en azından telefonunuzun patlamasını engelleyecek güvenli bir 3,200mAh pil ile geliyor. Yeni pil, telefonu genel olarak güvenli hale getiren Samsung’un 8 noktalı güvenlik kontrolleriyle uyumludur.

2. Snapdragon 821

Samsung, Galaxy Note 7’yi Snapdragon 820 yongaseti ile piyasaya sürerken, diğer pazarlarda Exynos 8890 ile piyasaya sürmüştü. Samsung, Snapdragon 821’i Galaxy Note 7 FE modelinde kullandı.

Note 7 ile Note 7 FE arasında ne fark var

3. Hafif görsel değişiklikler

Fark ettiniz mi? Galaxy S8 ve S8+ gibi Note FE, şüphesiz daha temiz, şık bir görünüm kazandıran kulaklığın altındaki Samsung logosuna da sahip değil. Üstelik arka tarafta “Fan Edition” yazısı var, bu da kullanan kişinin bir Samsung fanatiği olduğunun bilinmesine izin veriyor.

4. Samsung Galaxy S8 UI

Yenilenen Note FE, Galaxy S8 ve S8 + ile birlikte piyasaya sürülen yeni Samsung Experience arayüzünü kullanıyor.

5. Bixby

Bixby şimdi artık sadece Galaxy S8 ve S8+ modellerine özel olarak değil, Samsung Experience arayüzünün bir parçası olarak Note7 FE modeline de geliyor. Bununla birlikte, Note FE’de Bixby düğmesi yok.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica