Genel

696 sayılı KHK ile ilgili açıklama yapmak soruşturmaya tabi

696 sayılı KHK ile ilgili açıklama yapmak soruşturmaya tabi Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan hakkında, 696 sayılı KHK ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. 696 sayılı KHK ile ilgili açıklama yapmak soruşturmaya tabi detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

696 sayılı KHK ile ilgili açıklama yapmak soruşturmaya tabi

Aldan’a başlatılan soruşturmanın nedeninin bir radyo programında KHK’ya yönelik sözleri

Ankara Başsavcılığı CHP’li Ömer Süha Aldan hakkında soruşturma başlattı. Aldan’a başlatılan soruşturmanın nedeninin bir radyo programında KHK’ya yönelik sözleri olduğu öğrenildi.

“Bu düzenleme, benim bir sürü itim var, bunları salarım sokağa ve onlara af bile getirebilirim mantığını toplumda yayma anlayışıdır”

CHP’li Ömer Süha Aldan hakkında, katıldığı bir radyo programında, 696 sayılı KHK ile sivillerin darbeyi önlemek için yaptığı eylemlerin hukuki, mali ve cezai sorumluluğu olmayacağı yönündeki kararı eleştirirken, “Bu düzenleme, benim bir sürü itim var, bunları salarım sokağa ve onlara af bile getirebilirim mantığını toplumda yayma anlayışıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica