Genel

ABD Forbes Dergisi: Kocaeli yaşanabilir ilk 5 şehir arasında

ABD Forbes Dergisi: Kocaeli yaşanabilir ilk 5 şehir arasında … 1917 yılından beri dünyanın önde gelen iş dünyası ve ekonomi dergisi olan Forbes, Kocaeli’yi Türkiye’nin en yaşanılabilir 5 şehri arasında gösterdi. detaylar haberimizde…

ABD Forbes Dergisi: Kocaeli yaşanabilir ilk 5 şehir arasında

İş dünyası dergisi Forbes; yaptığı araştırmayla Türkiye’nin en yaşanabilir şehirlerini listeledi. 25 şehrin yer aldığı listede Kocaeli yaşanılabilirlik, yenilikçilik, hizmetlere erişilebilirlik, üretim potansiyeli, ticaret becerisi verilerine göre dünya genelinde 5. sırada yer aldı.

Kocaeli ilk beşte

Merkezi Amerika’nın New York kentinde olan ve 1917 yılından itibaren faaliyetlerini sürdüren Forbes Dergisi, Türkiye’deki yaşamak ve iş yapmak için için en ideal kentleri belirledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve çevre başta olmak üzere yaptığı yatırımlar ile Kocaeli, listede 5. sırada yer aldı. Birçok verinin değerlendirmeye tabi tutulduğu araştırmada Forbes Dergisi, Kocaeli’yi ilk 5 il arasında gösterdi.

Dünya’nın en önemli ekonomi dergisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayata geçirilen yatırımlar Kocaeli’yi yaşanabilir ve iş yapılabilir kentler arasında önemli bir yere getirdi. 1917 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Dünya’nın en saygın ekonomi dergisi FORBES; Türkiye’de yaşamak ve iş yapmak için en ideal kentler araştırmasını tamamladı. 94 başlık altında belirlenen tüm şehirlerin bu veriler ışığında değerlendirildiği araştırmada 4 ana kategori belirleyici oldu.

94 farklı veri değerlendirildi

94 farklı verinin 4 ana kategorisi erişilebilirlik, beşeri sermaye ve yaşanabilirlik, ticaret becerisi ve üretim potansiyeli, marka becerisi ve yenilikçilik şeklinde oldu. Tüm kriterlerin ele alındığı araştırmada Kocaeli; 59.98 puan alarak birçok ili geride bıraktı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica