Genel

Adnan Oktar ve müridi çetesi operasyonla gözaltına alındı

Adnan Oktar ve müridi çetesi operasyonla gözaltına alındı Suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık ve küçük çocuklara taciz yer alıyor. Adnan Oktar ve müridi çetesi operasyonla gözaltına alındı detaylar haberimizde…

Adnan Oktar ve müridi çetesi operasyonla gözaltına alındı

Kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar’a sabaha karşı dev operasyon düzenlendi.

Sabaha karşı başlayan operasyon…

Kedicikleri olarak bilinen kadınlar ile sık sık gündemde yer alan Adnan Oktar ve yaklaşık 200 müridinin gözaltına alındığı operasyon sabaha karşı gerçekleştirildi.

Tehdit, şantaj ve kara para aklama…

Suçlamalar arasında yaşı küçük çocuklara taciz, organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, kara para aklama, tehdit ve şantaj yer alıyor.

Operasyona hava desteği…

Hava destekli operasyonda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araç ele geçirildi.

Adnan Oktar ve korumaları polise direndi…

İstanbul Çengelköy’deki evinde gözaltına alınan Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri öğrenildi. Ayrıca Adnan Oktar’ın canlı yayınlarını yapan A9 TV‘ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendiği öğrenildi.

“Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik operasyon başlatılmıştır”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik operasyon başlatılmıştır. Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik 235 şüpheli hakkında operasyon başlatılmıştır” denildi.

Şikayetler arasında küçük kız çocukları da var

Adnan Oktar ve yanındakiler hakkında Emniyet’e çok sayıda şikayette bulunulduğu öğrenildi. Şikayette bulunanların arasında küçük yaşta kız çocuklarının aileleri, dolandırılanlar, örgütten ayrıldığı için iftira ve şantaja uğrayanların yer aldığı ileri sürülüyor.

Adnan Oktar ve çetesine yöneltilen suçlamalar

Adnan Oktar ve örgütüne yönelik suçlamalar arasında şunlar yer alıyor:

“Siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesiyle dolandırıcılık”

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocukların kaçırılması ve alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesiyle dolandırıcılık, kara para aklama, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, tehdit, iftira, rüşvet, eğitim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi…”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica