Reklam Başlığı
Gündem

Akar ‘Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar’

Akar ‘Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar’Akar; “Hoş karşılanmayacak bir olay yaşanmıştır. Olayın siyasi bir ayağı yoktur fakat yaşayan kişilerin siyasi hayatından dolayı bazı çevreler tarafından siyasi olarak nitelendirilmeye çalışılmıştır” dedi. detaylar haberimizde…

Akar ‘Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar’

CHP Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar yaşanan darp olayı ile ilgili, “Bu olayı biz bugün kapattık. Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar. Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP hatayı kabullendi…

CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut ve önceki dönem gençlik kolları Başkanı Mehdi Kaan Günhan, İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Demirtaş ile oğlu İYİ Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Deha Demirtaş’ı darp etmesi kamuoyunda yer almıştı. CHP’li Akbulut ve Günhan’ın, baba oğula saldırarak darp etmesi çeşitli çevreler tarafından farklı yorumlara konu olmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında CHP İl Başkanvekili Harun Yıldızlı ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız da yer aldı.

“Fırsata dönüştürülmeye çalışılmıştır”

CHP Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar açıklamasında, “Bayramın 1’inci günü gecesi gençler arasında çıkan münferit olaydan dolayı kamuoyu 3 gündür meşgul edilmektedir. Hoş karşılanmayacak bir olay yaşanmıştır. Olayın siyasi bir ayağı yoktur fakat yaşayan kişilerin siyasi hayatından dolayı bazı çevreler tarafından siyasi olarak nitelendirilmeye çalışılmıştır. Siyasi ayağı olmasaydı gençler tarafından kavga edilmiş diyerek geçilecek bir olay fırsata dönüştürülmeye çalışılmıştır” dedi.

“İbrahim bey durumu olgunlukla karşıladı”

“Ama öyle değildir, tamamen münferit bir olaydır” diyen Akar, “Bizim üzüldüğümüz bir diğer şey de İYİ Partili bir yöneticimizin o hengamede darbe almış olmasıdır. En çok üzüldüğümüz noktalardan birisi de budur. Ancak o arkadaşımızla da görüştük. Gayet olgun bir şekilde bu durumu karşıladı. Olayın taraflarından bir arkadaşımızı da yanımıza alarak İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcımız İbrahim Bey’den özür dileyerek elini öptü” sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

“Kurumlar elbette olayı değerlendirecektir”

“Böyle münferit bir olayın birileri tarafından siyasi bir şeymiş gibi konuşulması hoş olmadı” sözlerini kullanan CHP Milletvekili Haydar Akar, “Bu olayı biz bugün kapattık. Bizim birlikteliğimizi bozmaya çalışanlar boşuna uğraşmasınlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Yaşanan olay iki partinin de bir olayı değildir. Söylediğim gibi münferit bir olaydır. Özür dilemesi gereken kişiler özrünü dilemiştir. Konu kapanmıştır. Parti kurumları elbette bu olayı değerlendirecektir şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı