Raporlar

AKP Denizli Belediyesi Muhtarlara elharçlığı ödemesi yapıyor

AKP Denizli Belediyesi Muhtarlara AKP iktidarı boyunca skandallarla gündeme gelen muhtarların; bu kez de yasalara aykırı bir şekilde ‘el harçlığı’ ödemesi aldığı ortaya çıktı. AKP Denizli Belediyesi Muhtarlara detaylar haberimizde…

AKP Denizli Belediyesi Muhtarlara

Sayıştay incelemesinde Denizli Belediyesi muhtarlarına ‘el harçlığı’ adı altında ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

Tüm muhtarlara her ay 250 TL nakdi yardım

Sayıştay inceleme raporunda Denizli’de bulunan 617 muhtar için “Kamu idaresinin; muhtarlıkların ihtiyaçlarını karşılamak üzere il sınırı genelindeki tüm muhtarlara aylık 250 TL nakdi yardımda bulunduğu tespit edilmiştir” dendi.

Denizli Belediyesi kabul etti

Sözcü‘nün haberine göre; AKP’li Denizli Belediyesi de; muhtarlara düzenli para verdiklerini doğruladı ve “Denizli Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu 21.02.2017 tarih ve 215 sayılı kararla ilimiz sınırları içerisinde yer alan; mahalle muhtarlıklarımıza ayda 250 TL olmak üzere üç ayda bir 750 TL internet elektrik, su, telefon, doğal gaz; yakacak vb. giderleri için destekte bulunulmaktadır” dedi.

Yasalara aykırı harcırah kesintisi

Sayıştay ise muhtarların devletten maaş aldıklarını ayrıca yapılan işlemlerin de yurttaşlardan harcırah olarak kesildiğini belirterek; belediyenin yaptığının yasalara aykırı olduğunu belirtti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica