Genel

AKP Sındırgı belediye başkanı Atatürk heykelini depoya koydurdu

AKP Sındırgı belediye başkanı Atatürk heykelini depoya koydurdu Balıkesir’in Sındırgı ilçesinin AKP’li belediye başkanı, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli iş makineleriyle kaldırılıp depoya koydurdu. AKP Sındırgı belediye başkanı Atatürk heykelini depoya koydurdu detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

AKP Sındırgı belediye başkanı Atatürk heykelini depoya koydurdu

“Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli iş makineleriyle kaldırılıp depoya konuldu”

Ulu Önder Atatürk’e büyük saygısızlık!.. Balıkesir’de AKP’li Sındırgı Belediyesi, 2015’te çevre düzenlemesi çalışması başlattı. Bu kapsamda, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli iş makineleriyle kaldırılıp depoya konuldu. Yerine Kuvayı Milliye önderlerinden İbrahim Etem Akıncı ve Mücahit Makbule Efe’nin Atatürk ile resmedildiği yeni bir rölyef yerleştirildi.

Belediyenin deposunda Atatürk heykeli

“2.5 yıldır depoda duruyor”

Sındırgı Belediyesi, yaptığı açıklamada, “Atatürk heykeli, Kademe binamız deposunda itinalı bir şekilde muhafaza edilmektedir” dedi. Ancak, depodaki heykelin hali yürek sızlattı. CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Atatürk Anıtı’nın depoda gelişi güzel şekilde durduğunu, etrafına tuğlalar yığıldığını söyledi. Heykelin başka bir yere yerleştirilmek yerine, 2.5 yıldır depoda korumasız bir şekilde durduğuna dikkat çeken Akın, şöyle devam etti:

“Sorumluluğu olan herkes bedelini ödesin, peşini bırakmayacağız”

“Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Heykelini depoya kaldırıp üzerine tuğlalar yığarak sadece Atamıza değil, bütün bir ulusa, bu topraklar için can vermiş şehitlere saygısızlık yaptınız. Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum. Sorumluluğu olan herkes bedelini ödesin, peşini bırakmayacağız. Bu milletin kalbinden Atatürk’ü çıkaramazsınız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica