İGF

Aksaray ‘Yunus Emre için söyle’di

UNESCO tarafından 2021 yılı Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edilirken, Aksaray Valiliği, Yunus Emre’nin sevgisini, memleketi Aksaray’dan bütün Türkiye ve dünyaya duyurmaya çalışıyor.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray Valiliği, 2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı dolayısıyla Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre’nin türbesinin bulunduğu Aksaray’da da çeşitli etkinliklere Yunus Emre sevgisini duyurmaya çalışıyor.

Yunus Emre’nin evrensel bir dili olduğunu belirten Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Yunus Emre ve Türkçe yılı etkinlikleri vesilesiyle türbeleri Aksaray’da olan Yunus Emre ve hocası Tabduk Emre’nin türbelerini restore etmek için işlemlere başladık. Mayıs ayı itibariyle bu restorasyonları bitirmeyi planlıyoruz” diye konuştu. 

Bir çok projeye de ev sahipliği yapacaklarını belirten Vali Aydoğdu, “Bu çalışmalardan biri olarak “Yunus Emre için Söyle” parçasını Aksaray’da 49 turistik ve tarihi mekanda, sanatçılar eşliğinde dile getirdik. Yunus Emre’mizin sevgisini Aksaray dan bütün Türkiye ve dünyaya duyurmaya çalıştık. Çok güzel bir ürün ortaya çıktığını düşünüyorum ve bu vesileyle emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Hamza Aydoğdu’nun da yer aldığı bir çok ünlü sanatçı tarafından seslendirilen güftesi Yunus Emre’ye ait olan ‘Gel Gör Beni Aşk Neyledi’ tasavvuf eseri, Vali Hamza Aydoğdu ve bir çok sosyal medya hesaplarından paylaşılırken yapılan çalışma büyük beğeni topladı. 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica