Bilim-Teknoloji

Aliağa’da bilim şenliği

Aliağa ilçesinde TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Desteklenme Programı kapsamında, gençler bilimle bir araya geliyor.

İZMİR (İGFA)- İzmir’in Aliağa ilçesinde Aliağa Bilim Şenliği; Sanayinin Kalbinde Bilim etkinliği düzenleniyor. TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Desteklenme Programı kapsamında düzenlenen etkinlikte Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı ev sahipliği yaparken FeTeMM, Robotik Kodlama, 2023 Vizyonu temasıyla hazırlanan projeler yer alıyor.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile yapılan ve üç sürecek olan etkinlikte 46 bilimsel atölye, 80 kişilik proje ekibi, 30 rehber, 4 konuşmacı ve 30 öğrenci görev alıyor.

Farklı projelerin yer aldığı bilimsel şenliğin açılışı programı; Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Can Gökgöz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Ömer Ertürk, siyasi parti temsilcileri, farklı il ve ilçelerden öğretmenler, öğrenciler ve öğretim görevlileri katıldı.

Bilimsel projelere teşvik etmek için yapılan bilim şenliği  Bilim şenliği 16-17 Eylül tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında tüm öğrencilere; 18 Eylül Cumartesi günü ise salgın önlemleri alınarak tüm vatandaşlara açık olacak.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica