Siyaset

Ankara’da İstanbul’da Adana’da Mersin’de güzel şeyler olacak

Ankara’da İstanbul’da Adana’da Mersin’de güzel şeyler olacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da ortak aday gösterilmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Ankara’da da, İstanbul’da da, Adana’da da, Mersin’de de her yerde güzel şeyler olacak” ifadelerini kullandı. Ankara’da İstanbul’da Adana’da Mersin’de güzel şeyler olacak detaylar haberimizde…

Ankara’da İstanbul’da Adana’da Mersin’de güzel şeyler olacak

“İster sana oy versin ister vermesin bütün vatandaşları kucaklayacaksın”

Açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, bir belediye başkanından iki şey beklediklerini belirterek, “Bir belediye başkanından biz, sabah, öğle, akşam siyasi propaganda yapmasını beklemeyiz. Bizim beklediğimiz; seçildiğin andan itibaren vatandaşlar arasında hiç bir ayrım yapmayacaksın. İster sana oy versin ister vermesin bütün vatandaşları kucaklayacaksın.

“İkinci aradığımız husus; harcadığın her kuruşun hesabını kendi halkına vereceksin”

Herkese eşit davranacaksın. Birinci arzumuz bu. Eğer bir mahallede yoksulluk varsa, bir mahallede fakirlik varsa, o mahalle sana oy vermese bile önce hizmeti o mahalleye götüreceksin. Yani yoksulluktan yana pozitif ayrımcılık yapacaksın. O insanlara hizmet götüreceksin. İkinci aradığımız husus; harcadığın her kuruşun hesabını kendi halkına vereceksin. Yani kul hakkı yemeyeceksin. Yani dürüst davranacaksın. Hizmeti dürüstçe götüreceksin. Belediye başkanlarından bunu bekliyoruz” diye konuştu.

“Kendisini hizmete adayan insanlara bizim bir vefa borcumuz vardır”

Yüzme havuzuna Mehmet Haberal‘ın ismini verilmesinin vefa duygusu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Topluma hizmet eden, bütün hayatı boyunca kendisini hizmete adayan insanlara bizim bir vefa borcumuz vardır. Ve o vefa borcunu nasıl yerine getiririz? Götürüp ona para vererek değil, ona bir şeyler söyleyerek değil. Ama onun ismini ölümsüzleştirerek, yazarak bir hizmeti yerine getirmiş oluruz” dedi. Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı. Açılış sonrası Kılıçdaroğlu merak edilen Adaylar konusunda sorulan soruları cevaplandırdı.

“Demokrasiyi yerelde topluma göstereceğiz. Herkes mutlu olsun”

Kılıçdaroğlu, törenin ardından gazetecilerin yerel seçimlere ilişkin ittifak görüşmeleriyle ilgili sorularını cevaplandırdı. Kılıçdaroğlu, “Ankara ve bazı şehirlerde ortak aday çıkaracak mısınız?” yönündeki soruya; “Ankara, İstanbul, Adana, Mersin her yerde güzel şeyler olacak. Demokrasiyi yerelde topluma göstereceğiz. Herkes mutlu olsun” diye cevap verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica