Siyaset

Aydoğdu: “Adaydan çok sistem önemli”

Aydoğdu: “Adaydan çok sistem önemli”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, “Kimin kazandığı eğil, kimin kaybettiğine bakacağız” dedi – akarhaber

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumunda oy vermeyecekleri gibi bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve partililer bugün il binasında basınla buluştu. Kahvaltılı basın toplantısına Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı Nuray Macit, Merkez Karar Kurulu Üyesi Aynur Kurt ve yöneticiler katıldı.

“ADAY ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL”

Toplantıda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanı adaylığının sorulması üzerine açıklama yapan Murat Aydoğdu, “Adayımız Kemal Beyse ona oy vermeyiz diye bir şey yok. Millet İttifakı ortaya bir sistem koyacak. 100 yıllarca bu milleti yönetecek bir sistem koyacak, biz propagandalarımızı ona göre yapacağız. 20 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar var öbür tarafta da bir sistem var. Bu sisteme geçmek zorundayız. Burada aday Kemal Bey olmuş veya bir başka lider olmuş bizim için çok önemli değil. Adaydan çok sistemin önemli olduğu bir seçim.

“AKP’NİN GİTTİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

“6 siyasi partinin de özgüveni çok yüksek biz gittiğimi köylerde bu milletin de özgüveninin çok yüksek olduğunu görüyoruz” diye Aydoğdu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki seçimde AKP’nin gittiğini çok net görüyoruz. İstiklal Marşımız Korkma ile başlıyor. Korkmayacak gereğini yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızı yollayacağımız bir seçim olacak. 300 yıllık ömrümüz yok. Hepimizin ataları şehit oldu. 2002 yılı bir AKP iktidarı gelsin diye şehit olmadılar. O yüzden asıl kanı taşıyan bir millet mücadeleyi verecek.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica