Genel

Azerbaycan Federasyonuna Karabağ’da zafer tebriği

Dündar; “Ål-i Başkumandan İlham Aliyev'in öncülüğünde çok kısa bir sürede elde edilen bu zafer, tarihe altın harflerle yazılmıştır"

Azerbaycan Federasyonuna Karabağ’da zafer tebriği … Dündar; “Büyük lider rahmetli Haydar Aliyev’in dediği gibi “Tek Millet iki Devlet” olan Türkiye ve Azerbaycan’ın dayanışması ile dünyaya Türk Milleti’nin gücü bir kez daha gösterilmiştir” dedi. detaylar haberimizde…

Azerbaycan Federasyonuna Karabağ’da zafer tebriği

İnternet Gazeteleri Derneği yönetimi Azerbaycan Federasyonunu, Azerbaycan ordusunun Karabağ’da göstermiş olduğu zaferden dolayı kutlama ziyaretinde bulundu.

ZAFERİN TAÇLANDIRILMASINI İSTİYORUZ

İnternet Gazeteleri Derneği Başkanı Soner Kılıç ve Başkan Vekili Mecit Ünal, Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi Derneğinde Federasyon Başkanı Bilal Dündar’ı ziyaret etti. Ziyarette, İnternet Gazeteleri Derneği Başkanı Soner Kılıç; “30 yıldır Ermeni işgali altında bulunan Dağlık Karabağ bölgesinin işgalden kurtarılmasında Azerbaycan’ın kahraman ordusunun göstermiş olduğu büyük başarı, bizlerin göğsünü kabartmış ve uzun yıllardır sizin de vermiş olduğunuz bilgilendirme mücadelenizden dolayı kutlayarak desteğimizin sizinle olduğunu bilmenizi istedik. Tabi bu zaferin en kısa sürede Karabağ topraklarının tamamının alınarak taçlandırılmasını isteriz” dedi.

“TEK MİLLET İKİ DEVLET” GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERMİŞTİR

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanı Bilal Dündar; “Ål-i Başkumandan İlham Aliyev’in öncülüğünde çok kısa bir sürede elde edilen bu zafer, tarihe altın harflerle yazılmıştır. Büyük lider rahmetli Haydar Aliyev’in dediği gibi “Tek Millet iki Devlet” olan Türkiye ve Azerbaycan’ın dayanışması ile dünyaya Türk Milleti’nin gücü bir kez daha gösterilmiştir. Sevinçliyiz, gururluyuz.

Biz de Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi Derneği olarak gerek savaş esnasında kamuoyu oluşturmak için ve gerekse de bu kutlu zaferi en güzel şekilde Türkiye ve Kocaeli kamuoyunda duyurmak ve paylaşmak için pek çok faaliyet gösterdik, basına yönelik çalışmalar yaptık” dedi.

KARDEŞLİK KONSERİNE DAVET

Dündar, kutlamanın dışında bu hafta sonu yapacakları etkinlikle ilgili bilgi verdi. Kocaeli kamuoyuna basın aracılığıyla çağrıda da bulunan Dündar, “Kocaeli Haydar Aliyev Kültür Derneği olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak proje hazırlanarak Azerbaycan’ın sevilen sesi Azerin’in assolist olarak katıldığı 14 Kasım 2020 Cumartesi günü saat: 19.00’da, Tek Millet İki Devlet Kardeşlik Konseri Kocaeli Kongre Merkezi’nde verilecektir. Sizler aracılığıyla Kocaeli halkının konserimize ilgi göstermesini bekliyoruz. Yaklaşık Bin 200 kişilik Kongre Merkezine Pandemi kurallarını dikkate alarak seyircinin kabul edileceğini bilinmesi önemlidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica