İGF

İzmir Karabağlar’da projelere AK Parti ve İYİ Parti merceği

İzmir’de Karabağlar Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, Karabağlar Belediyesi’nin yaşama geçirdiği projeleri yerinde görme ve ayrıntılı bilgi almaya devam ediyor.

İZMİR (İGFA) – Karabağlar ilçesinde geçen günlerde CHP grubuna yönelik düzenlenen inceleme gezisinin ardından, AK Parti ve İYİ Parti gruplarıyla da ayrı bir program gerçekleştirildi. Heyet inceleme gezisine, Karabağlar Belediyesi’nin İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası’yla birlikte yaptığı Mobilyacılar Çıraklık Eğitim Merkezi’nden başladı. Atölye katından konferans salonuna kadar her noktası ayrıntılı incelendi.

Başkan Selvitopu, İzmir Kalkınma Ajansı’nın da (İZKA) yapımına 1 milyon liralık destek verdiği merkezin tamamlanmak üzere olduğunu hatırlattı. Mobilya sektörüyle anılan Karabağlar’da böyle bir merkeze yıllardır ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, “Genç mobilyacılar burada, tasarımdan üretime birçok alanda eğitim alacaklar. Merkezimiz Karabağlar için önemli bir işlev görecek” dedi.

Katılımcılar son olarak, kazık çakılarak temeli güçlendirilen Atatürk Gençlik Merkezi inşaat alanıyla yapımı tamamlanan Nasrettin Hoca Çocuk Bilim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ettiler. Atatürk Gençlik Merkezi’nin hızla temel atmaya hazırlandığını vurgulayan Başkan Selvitopu, bugüne kadar 600’den fazla kazık çakıldığını bildirdi. Kapalı yüzme havuzları, basketbol, voleybol, tenis sahaları, 3 bin kişi kapasiteli kapalı tribüne sahip futbol sahasıyla örnek bir tesisin yaşama geçirileceğini vurguladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle yaşama geçirilecek Atatürk Gençlik Merkezi’nin, Karabağlar’da spor yapmak ya da spor etkinliklerini izlemek isteyenlerin başlıca merkezlerinden olacağını söyleyen Başkan Selvitopu, “Proje tamamlandığında, Uzundere Rekreasyon Alanı, Aqua Yaşam Yüzme Havuzu, kentsel dönüşüm alanıyla birlikte ilçemize değer katacak” dedi.

Heyet, okul çağındaki çocukların uğrak noktası olması hedeflenen Nasrettin Hoca Çocuk Bilim ve Kültür Merkezi’ni de gezdi. Tematik sergilerin düzenleneceği giriş katından kütüphaneye kadar her noktasıyla ilgili ayrıntılı bilgi verildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica