İGF

Babacan: ‘Ülkemiz genç bir insan kaynağına sahip’

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Ankara Altındağ’da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti.

ANKARA(İGFA)- “Ülkemiz çok geniş ve büyük bir insan kaynağına sahip. Avrupa'nın en büyük nüfusuna sahip ülkeyiz. Aynı zamanda Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülkeyiz” diyen Ali Babacan, “Vatandaşlarımızın küçük yaşlardan itibaren özel eğitimle beraber yetişmeleri, zayıf oldukları alandaki eksiklerinin kapanması için özel eğitim programlarının uygulanması, güçlü oldukları alanlarda kendilerini daha iyi yetiştirmelerinin sağlanması” gerekiyor dedi.

Devletin engelli vatandaşlar için sağladığı imkanları yetersiz gören Babacan, yapılan desteklerin arttırılması gerektiğini belirtti.

'NE YAPACAĞIMIZI GAYET İYİ BİLİYORUZ'

Babacan, “Engelli vatandaşlarımızı da içeren tüm sosyal politikalarla ilgili eylem planımızı açıkladık. Seçimlerden sonra kurulacak hükûmetin ilk 90 gününde ve ilk 360 gününde genel anlamda sosyal politikalar ama özelde de engelli vatandaşlarımızla ilgili yapacaklarımızın çok detaylı bir eylem planını ortaya koyduk.

Ne yapacağımızı gayet iyi biliyoruz. Hangi konu olursa olsun bir; liyakatli, işi bilen ve düzgün insanları işin başına koyacaksınız. Üst düzey siyasi ve bürokratik kadroların dürüst ve ehil insanlardan oluşması gerekiyor. İki; kararları istişare ile alacaksınız. Vatandaşlarımızın aileleriyle ve eğitimiyle ilgili olan arkadaşlarımızla konuşacaksınız ve ondan sonra kararları oluşturacaksınız” ifadelerini kullandı. 

 

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica