Siyaset

Başaran: ’99 depreminden ders almadılar’

Başaran: ’99 depreminden ders almadılar’ Kocaeli büyükşehir belediyesi Bağımsız başkan adayı Reyhan Başaran, Makina Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. detaylar haberimizde…

Başaran: ’99 depreminden ders almadılar’

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Makina Mühendisleri Odası‘nı (MMO) ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir belediyesi Bağımsız başkan adayı Reyhan Başaran, “Odalar ve meslek örgütleri yerel yönetim anlayışımızın önemli bir kısmını oluşturacak” dedi.

“Birlikte hareket etmekten onur duyacağız”

TMMOB Kocaeli İKK Sözcüsü ve MMO şube başkanı Murat Kürekçi ve şube yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra şube çalışanlarının da bulunduğu ziyarette konuşan Reyhan Başaran; “Sıcak karşılamalarından dolayı çok teşekkür ederiz. Yerel yönetim anlayışımızda işi bilene soracağız, dolayısıyla mühendis arkadaşlarla birlikte hareket etmekten onur duyacağız. Kentimiz ’99 depremini yaşadı ve büyük yaralar aldı. Bu birilerine ders olmadı, hala gerekli önlemler alınmış değil. Biz istiyoruz ki TMMOB ile birlikte hareket edebilelim” dedi. Halk Meclisi oluşturacaklarını ve bunun içinde oda, meslek örgütü, mahalle ve iş yeri temsilcilerinin olacağını aktaran Başaran, “Biz onlar gibi değiliz, ‘Bana oy verin, bu koltuğa oturayım’ demiyoruz. Diyoruz ki gelin, bu kenti hep beraber yönetelim. Halkın istemediği hiç bir şey olmasın” diye konuştu.

“Seçenek yaratmanız önemli”

Başaran‘ın ardından şube yönetim kurulu üyeleri ve şube çalışanları kendisini tanıtarak fikirlerini söyledi, sorularını sordu. En son konuşan TMMOB Kocaeli İKK Sözcüsü ve MMO şube başkanı Murat Kürekçi, Başaran‘ın çıkışının önemli olduğunu belirterek; “Seçenek yaratmanız önemli, biz yıllardır emekten yana, özgürlüklerden yana adayları desteklediğimizi söyledik, bu duruşumuz hala aynı” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica