Siyaset

Başından beri söylüyorduk mahkeme haklılığımızı onadı

Başından beri söylüyorduk mahkeme haklılığımızı onadı Bölge istinaf mahkemesi Enis Berberoğlu hakkındaki mahkumiyet kararını bozmasının ardından CHP’den ilk yorum geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Berberoğlu ile ilgili verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları hukuka aykırıydı. Başından beri bunu söylüyorduk. İstinaf Mahkemesinin kararı haklılığımızı ortaya koydu. Derhal tahliye kararının da verilmesini bekliyoruz” dedi. Başından beri söylüyorduk mahkeme haklılığımızı onadı detaylar haberimizde…

Başından beri söylüyorduk mahkeme haklılığımızı onadı

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında yerel mahkeme tarafından verilen kararı bozdu. Tutukluluk hali devam edecek olan Berberoğlu, yeniden yargılanacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, bozma kararını için şunları söyledi:

“İstinaf Mahkemesinin kararı, haklılığımızı ortaya koydu”

“Berberoğlu ile ilgili verilen mahkumiyet ve tutuklama kararları hukuka aykırıydı. Başından beri bunu söylüyorduk. İstinaf Mahkemesinin kararı, haklılığımızı ortaya koydu. Yerel mahkemeye adeta ders niteliğinde bir karar verdi. Ancak, tahliye kararı vermemiş olması bir eksikliktir. Kararın hukuka aykırı olduğu açıkça tespit edildikten sonra tutukluluk halinin devam etmesi yeni ve daha bir büyük bir mağduriyete neden olur. Bu nedenle derhal tahliye kararının da verilmesini bekliyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica