Kültür-Sanat-Tarih-Turizm

Başkan Büyükakın: “Gebze’nin gurur günü kutlu olsun”

Başkan Büyükakın: “Gebze’nin gurur günü kutlu olsun”

KOCAELİ(İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze’nin tarihte İstanbul ve Anadolu’ya bağlantı noktasında önemli olduğunu belirterek, Gebze’nin düşman işgalinden kurtuluşu için tebrik mesajı yayınladı. 

Başkan Büyükakın, “13 Temmuz 1920 tarihinde İngilizler tarafından işgal edilen Gebzemiz, 12 Ekim 1922’de 61 Tümen Süvari Birliği tarafından düşman işgalinden kurtarılmıştır. İstiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.

Böyle kutlu bir anlayışla, kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla, bu güzel ilçemizi yeniden Türk yurdu yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklal kahramanlarını minnetle yad ediyorum” diyerek Gebzemizin bu gurur gününü kutluyorum, tüm vatandaşlarımı selamlıyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica