Genel

Başkan Hürriyet: “Çocuklarımıza yatırım, geleceğimize yatırımdır”

Başkan Hürriyet: “Çocuklarımıza yatırım, geleceğimize yatırımdır” … Hürriyet, “Betona yatırım değil de özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapmak çok önemli bir konu” dedi. detaylar haberimizde…

İzmit Belediyespor Cimnastik Takımı
İzmit Belediyespor Cimnastik Takımı

Başkan Hürriyet: “Çocuklarımıza yatırım, geleceğimize yatırımdır”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Başiskele’de ilki gerçekleştirilen Olimpiyat Yıldızları Kocaeli Dostluk Cimnastik Turnuvası’nda boy gösteren minik sporcuları yalnız bırakmayarak kendilerine başarılar diledi

Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü tarafından Olimpiyat Yıldızları Kocaeli Dostluk Cimnastik Turnuvası’nın ilki Başiskele Spor Salonu’nda düzenlendi. Sporun ve sporcunun dostu İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de turnuva için 10 farklı şehirden gelen minik sporcuları yalnız bırakmadı. Başkan Hürriyet, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, İzmit Belediyespor Başkanı Yusuf Erenkaya, İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa ve Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü Başkanı ve İzmit Belediyespor Cimnastik Takımı Antrenörü Tolga Havuç ile birlikte sporcuları ve ailelerini ziyaret etti.

BETONA DEĞİL İNSANA YATIRIM

Çocuklara yapılan yatırımın ülke geleceğine yatırım yapmak olduğunu kaydeden başkan Hürriyet, “Öncelikle hepinizi böylesi güzel bir tablo oluşturduğunuz için kutluyorum. Spor, kültür ve sanat göreve geldiğimizden beri bizim önceliğimiz. Betona yatırım değil de özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yatırım yapmak çok önemli bir konu. Hem İzmit Belediyesi hem İzmit Belediyespor adına hem de bir anne olarak kendi adıma bu günü organize eden Tolga hocamıza ve yöneticilere teşekkür ediyorum”

VELİLERE VE ANTRENÖRLERE TEŞEKKÜR

“Velileri gönülden kutluyorum. Spor ve sanat gibi alanlarda çocukların arkasında durmak, güven aşılamak, teşvik etmek çok kıymetli. Bu ülkenin geleceği adına çok güzel bir şey yapıyorsunuz. Bu çocuklar geleceğin yöneticisi, başbakanı, milletvekili olacaklar. Değerli antrenörlerimizin de emekleri büyük. Hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Çocuklarımıza başarılar diliyor, güzel kupalar sizlerin olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

MİNİKLERE NUTUK HEDİYESİ

Minik sporcularla yakından ilgilenen başkan Hürriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ ve dünya klasiklerinden ‘Beyaz Zambaklar Ülkesinde’ kitaplarını sporculara hediye etti. İzmit Belediyespor Cimnastik Takımı’nın Kocaeli’yi temsil ettiği turnuvada 10 takımda toplam 50 sporcu boy gösterdi. İzmit Belediyesi adına yarışan Ayşe Beren Taşkın, Ada Akan, Sımra İpek Öztürk, Bule Mercan ve Yağmur Örücü performanslarıyla büyük beğeni kazandı.

TÜM TAKIMLARA KUPA VERİLDİ

İzmit Belediyespor Cimnastik Takımı Başantrenörü Tolga Havuç ve antrenörler; Semih Yılmaztürk ve Sertap Özaydın, sporcuların başarılı performansı nedeniyle tebrikleri kabul etti. Sporcular atlama masası, barfiks, denge ve yer olmak üzere 4 kategoride performans sergiledi. Yaklaşık 200 velinin izlediği cimnastik turnuvasının sonunda kazanan dostluk oldu. Ardından tüm sporculara madalya ve takımlara kupa takdim edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica