Genel

Başkan Hürriyet: “Ramazan bereket huzur ve hayır getirsin”

Başkan Hürriyet: “Ramazan bereket huzur ve hayır getirsin” … Hürriyet, “Büyük bir özlemle beklediğimiz ve bereketiyle şenleneceğimiz Ramazanı bir kez daha karşılaşmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi. detaylar haberimizde…

Başkan Hürriyet: “Ramazan bereket huzur ve hayır getirsin”

On bir ayın sultanı Ramazan’ın gelişiyle ilgili mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Kardeşlik, yardımlaşma, paylaşma ve arınma ayı olan mübarek Ramazan’ın İslam alemine huzur, bereket ve hayır getirmesini diliyorum” dedi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, büyük bir heyecanla beklediğimiz on bir ayın sultanı mübarek ramazan ayıyla ilgili mesaj yayınladı. Ramazan’ın yardımlaşma, dayanışma ve arınma ayı olduğuna dikkat çeken Hürriyet, “Büyük bir özlemle beklediğimiz ve bereketiyle şenleneceğimiz Ramazanı bir kez daha karşılaşmaktan dolayı son derece mutluyuz. Yüreklere mutluluk, sofralara huzur ve neşe getiren Ramazan ayı kültürümüzde çok kıymetli geleneklerle yaşanıyor.

İYİLİKTE BULUŞMAK ÜZERE

Ahilik kültüründen gelen ve yardımlaşmanın önemini bilen bir millet olarak Ramazan ayında komşularımızı ve akrabalarımızı gözetmek, yoksullara yardımcı olmak, onlara sofralarımızı açmak ve yemeğimizi paylaşmak bizler için çok kıymetli. Vatandaşının her zaman yanında olmaya gayret eden İzmit Belediyesi olarak hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini bu nedenle ‘iyilikte buluşturmak’ adına Kardeş Eller Projesi’nde İzmitli hemşehrilerimizi aynı sofra etrafında buluşturuyoruz.

HOŞGÖRÜ VE PAYLAŞIM AYI

Halkımızın yoğun olarak ibadet ettiği, küskünlükleri bir kenara bırakarak kol kola girdiği, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını da güçlü yaşadığı, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni içinde barındıran Ramazan ayının İzmit’imize, İzmitli hemşehrilerimize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica