Siyaset

Başkentte biz CHP ile ortak bir aday çıkarmak istiyoruz

Başkentte biz CHP ile ortak bir aday çıkarmak istiyoruz İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusü’nde Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen “Türkiye’de Gençlik ve Siyaset” konferansına katıldı. Başkentte biz CHP ile ortak bir aday çıkarmak istiyoruz detaylar haberimizde…

Başkentte biz CHP ile ortak bir aday çıkarmak istiyoruz

“Türkiye’de Gençlik ve Siyaset” konferansında konuşan Akşener, yerel seçimlere ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusü’nde Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen “Türkiye’de Gençlik ve Siyaset” konferansında konuşan Akşener, yerel seçimlere ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin, “İttifak ne durumda, görüşmeler nasıl ilerliyor?” sorusuna Akşener, “İlerliyor. Son bıraktığımda ilerliyordu. İki gündür İstanbul’dayım. Dolayısıyla son görüşmelerle ilgili bilgim yok” yanıtını verdi.

“Ayrı partinin ne yapacağına dair bir bilgim, fikrim yok”

Akşener, MHP’nin aday çıkarmayacağı illerde meclis üyeleri için koalisyon söylentisinin sorulması üzerine ise “Onu ben nereden bileyim? Ayrı partinin ne yapacağına dair bir bilgim, fikrim yok. Dolayısıyla herhangi bir yorum yapma imkanım yok. Ne karar verirlerse kendi teşkilatlarını, kendi taraftarlarını ilgilendiren bir konu” ifadelerini kullandı.

“Henüz şu şehir bizim bu şehir sizin şeklinde konuşmadık”

Yeniçağ gazetesinde yer alan habere göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile görüştüklerini de anlatan Akşener, “Henüz şu şehir bizim bu şehir sizin şeklinde konuşmadık. Sadece Ankara ile ilgili olarak, hem Sayın Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarına hem de sizlere şu açıklamayı yapıyorum: Derdimiz şu! Ankara’daki seçmenin ağırlığı sağ seçmen kitlesi. CHP‘nin belirli bir oyu var fakat onun üzerine eklenmiyor.

“İstanbul’da CHP önde, İzmir tartışmaya değmez”

Ankara’ya belki de x kişisi y kişisi, hem CHP seçmeninin razı olacağı hem de sağ kesimin oy vereceği bir kişi, iki partinin ortak adayı olabilir, burada tanım yapmaya çalışıyorum. İstanbul’a gelince elbette CHP önde. Dolayısıyla CHP adayını çıkarır. İzmir tartışmaya bile değmez ama bir şey var İYİ parti olmasaydı biz bu partiyi kurmasaydık AKP’nin 24 Haziran seçim sonuçları ne olurdu?” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica