İGF

Batman ve çevre illere DEVA ziyareti

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Batman ve çevre illerde çeşitli temaslarda bulundu.

BATMAN (İGFA)- DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, Beşiri, Kurtalan, Baykan ve Bitlis’te parti teşkilatlarını, vatandaşları ve esnafları ziyaret etti.
Ziyaretler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi doğru politikalar ve ehil kadrolar ile Türkiye’nin her bir noktasında ciddi bir ilgi ve alakanın mazharı olduklarını belirterek; “Sorunlara yönelik ürettiğimiz çözümler, henüz muhalefetteyken dahi kurumları harekete geçirmiş durumda. Biz siyasete yeni bir kültür yeni bir bakış açısı kazandırmak üzerine yola çıktık” dedi.
İktidarın vatandaşlardan tamamen uzaklaştığını dile getiren Ekmen, “Vatandaşımız artık sorunları, problemleri karşısında muhatap bulamıyor. Kurumlar tek elden yönetiliyor. Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak denilen başkanlık sistemi, şu anda tüm kurumları işlevsiz bir hale getirdi. Yanlış politikalar vatandaşın sadece cebini değil aynı zamanda canını da tehdit eder duruma geldi” dedi.

“İKTİDAR SEÇMENİ VE SEÇİLENİ CEZALANDIRIYOR”

Türkiye’nin ekonomide çok büyük fırsatlara sahip olduğunu belirten Mehmet Emin Ekmen, “Dünyanın en iyi ekonomileri arasında yer alacakken, izlenen yanlış politikalar ile maalesef yoksulluk ve işsizlik ile anılan bir ülke olduk. Türkiye ekonomisini düze çıkartmak için ihtiyacımız olan ana unsurlar demokrasi ve hukuktur” diyerek İktidarın kayyum politikasına da değinen Ekmen; “İktidar seçim iradesini yok saymayı kendine hak görüyor. Kayyum politikası ile hem seçmen hem de seçilen cezalandırıyor. Hukuki hiçbir zemini bulunmayan bu politikadan derhal vazgeçilmesi gerekiyor. İşinin ehli insanlar ve doğru politikalar ile DEVA iktidarının ilk birkaç ayında bu sorunlara hızla merhem olacağız” ifadelerini kullandı.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica