Bilim-Teknoloji

BEBKA, gençleri dijital dönüşüme hazırlıyor

Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te eğitim gören ya da yaşayan, yazılım alanında kariyer yapmak isteyen, 19-29 yaş arasındaki gençlere yönelik düzenlenen atölyelerden 75 kişi mezun oldu. detaylar haberimizde…

BEBKA, gençleri dijital dönüşüme hazırlıyor

BURSA (İGFA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyet gösteren Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) Kodluyoruz Derneği iş birliği ile düzenlediği Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyeleri’nden 75 genç mezun oldu.
Bölgedeki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve girişim fikrine sahip kişilere, fikirlerini ürüne dönüştürmeleri noktasında destek olmak istediklerini belirten BEBKA Genel Sekreteri M. Zeki Durak, ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ ışığında genç girişimcilerin teknoloji odaklı fikirlerini geliştirmelerine önem verdiklerini söyledi. Bu kapsamda Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde gençlere yönelik olarak yazılım geliştirme ve kodlama alanında eğitim programı hayata geçirildiğini kaydeden Durak, “Yazılım geliştirme ve kodlama atölyelerimiz bölgemizdeki gençlerden yoğun talep aldı. 3 atölyeye toplamda 921 kişi başvuru yaptı, atölyelere kabul edilen 75 kişi ise mezun oldu. Eğitimlerini tamamlayan 7 gencimiz ilk işlerine bu alanda sahip oldular. Ayrıca, mezunlarımızdan 1 genç BEBKA’nın Eskişehir ilinde yürüttüğü SeedUP İnovatif Girişimcilik Programına kabul edilerek girişimci eğitimi ve mentorluk hizmeti almaya başladı” diye konuştu.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica