Bilim-Teknoloji

Beni geçerlerse şapkamı yerim

Beni geçerlerse şapkamı yerim Musk, “Belki bu plan işe yarayabilir, ancak o roket 2023’ten önce bir ulusal güvenlik aracını uzaya fırlatırsa, şapkamın bir kenarını hardala batırarak yerim” dedi. Beni geçerlerse şapkamı yerim detaylar haberimizde…

Beni geçerlerse şapkamı yerim

Sosyal medyada gündem oldu…

Kurucusu olduğu uzay teknolojileri şirketi SpaceX ile geçen hafta gerçekleştirilen Falcon Heavy testinin başarısının ardından Elon Musk, rakipleri hakkında konuştu. Musk, “Belki bu plan işe yarayabilir, ancak o roket 2023’ten önce bir ulusal güvenlik aracını uzaya fırlatırsa, şapkamın bir kenarını hardala batırarak yerim” dedi. Tartışma sosyal medyada gündem oldu.

“Delta IV Heavy roketi, SpaceX’in Falcon Heavy roketinden daha üstün”

Habertürk’ün haberine göre, ULA’nın Delta IV Heavy roketinin, SpaceX’in Falcon Heavy roket sisteminden daha üstün olduğunu ifade eden uzay mühendisi Doug Ellison’ın Twitter paylaşımları, Musk’ın tepkisini çekti. Hangi roket sisteminin daha iyi ve daha düşük maliyetli olduğu üzerine başlayan tartışmaya ULA’nın CEO’su Tory Bruno da dahil oldu.

“Yaklaşık 350 milyon dolara mal oluyor”

Musk’ın “Falcon Heavy’nin maliyeti 150 milyon dolar, karşılaştırma yapılan Delta Heavy’nin maliyeti ise 400 milyon doların üzerinde” tweet’ine karşılık olarak Bruno, “Merhaba @elonmusk, Heavy fırlatmanı tekrar tebrik ederim. Açıklama yapayım: Delta IV Heavy, yaklaşık 350 milyon dolara mal oluyor” cevabını verdi.

“…o roket 2023’ten önce bir ulusal güvenlik aracını uzaya fırlatırsa…”

Tartışmaya dahil olan farklı isimler ULA’nın Delta IV’ün maliyetini düşürmek için yaptığı çalışmalara dikkat çekince ise Elon Musk; uzay çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Belki bu plan işe yarayabilir; ancak o roket 2023’ten önce bir ulusal güvenlik aracını uzaya fırlatırsa, şapkamın bir kenarını hardala batırarak yerim.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica