Genel

Burs veren vakıf ve kurumlar

Burs veren vakıf ve kurumlar Burs veren kurumlar hangileri? Öğrenciler hangi vakıflardan karşılıksız burs alabilir? Eğitim hayatları süresince geçimlerini sağlamak isteyen öğrenciler nerelerden burs başvurusu yapabileceklerini merak ediyor. İşte burs veren kurumların listesi ve burs başvurularında bulunmak isteyen öğrenciler için detaylar… Burs veren vakıf ve kurumlar detaylar haberimizde…

Burs veren vakıf ve kurumlar

Üniversite tercihleri tamamlandı kayıtlar gerçekleşti. Üniversite hayatlarına başlayacak olan öğrenciler geçim sorunlarını aşabilmek için burs başvurularında bulunmayı planlıyor. Burslar birçok öğrencinin eğitim hayatında ekonomik sıkıntı yaşamaması açısından önem taşıyor. Geçtiğimiz sene burs veren özel kurumlar ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne bağlı burs veren vakıflar listesine haberimizden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki linkten burs veren vakıflara ulaşabilirsiniz, link üzerinden burs almak istediğiniz ili seçebilirsiniz.

Burs veren Vakıflar

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurularıyla ilgili bir duyuru yayınladı. Burs duyurusuna göre liseler için burs başvuurları 18 Eylül’de, üniversiteler için ise 15 Eylül’de başlayacak.
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

Öğrencilerin; yukarıdaki söz konusu belgeleri ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alarak, belirlenen süre içerisinde Kurumun “Söğütözü Mahallesi 2176 Sokak No:25 Çankaya /ANKARA ” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Belgeleri ile beyanları arasında farklılık bulunan öğrencilerin burs/ kredi tahsis işlemleri vermiş oldukları belgeleri esas alınarak yapılacaktır. Tahsis yapılamayan öğrencilere ayrıca bilgi verilmeyecektir.

Geçtiğimiz sene burs veren kurumlar

TEV

2016 Aylık Burs Ödemeleri

Yüksek Lisans Burs Ücreti: Aylık 750 TL

Doktora Burs Ücreti: Aylık 1100 TL
http://www.tev.org.tr/burslarimiz/detay/Yurt-Ici-Burslarimiz/43/39/0

TÜBİTAK

Aylık Burs Ödemeleri

Yüksek Lisans Bursu: Aylık 400-1000 TL

Doktora Burs Ücreti: Aylık 500-1800 TL
http://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisansustu/egitim-burs-programlari/icerik-2211-yurt-ici-lisansustu-burs-programi

Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı 2016-2017
http://www.ab.gov.tr/index.php?p=46814/

MEB YÜKSEK LİSANS BURSU
http://abdigm.meb.gov.tr/www/burslar/kategori/9

İTO YÜKSEK LİSANS BURSU
http://www.ito.org.tr/wps/portal/egitim?initView=true

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)
www.cydd.org.tr

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV)
www.cev.org.tr

Vehbi Koç Vakfı (VKV)
www.vkv.org.tr

Tekfen Vakfı
www.tekfenburs.org

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica