Kültür-Sanat-Tarih

Bursa’da Mudanya’nın kurtuluşunun 99. yılı kutlandı

BURSA (İGFA) – Mudanya savunmasının simgesi şehit Şükrü Çavuş’un da aralarında bulunduğu 9 Mudanyalı’nın anısına yapılan Şehitlik Anıtı önünde gerçekleşen tören Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, anıta İstiklal Madalyası’nın sunumuyla başladı. Törene Bursa Milletvekillerinden CHP’li Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile İYİ Partili Ahmet Kamil Erozan’ın yanı sıra ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Mudanya Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın ve ülkenin savunmasında şehit ve gazi olan, kanlarını, canlarını veren tüm şehitlere şükranlarını sundu. Başkan Türkyılmaz, “Tam bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran tüm şehitlerimiz, Mudanyalı Şükrü Çavuş ve arkadaşları rahat uyusunlar, onların kurduğu bu vatan bölünmeyecektir. Bu Cumhuriyet ilelebet yaşatılacaktır” dedi.
Törende Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul Vali Yardımcılığı’na atanan Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer de, 5 yıldır görev yaptığı ilçede kendisinin son bayramı olduğunu belirterek, Mudanyalılardan helallik istedi. Daha sonra Şehitlik Anıtı’na karanfil bırakılması ardından tören sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica