Siyaset

Bütün emekçilere iş güvencesi sağlansın ve İşten çıkarmalar durdurulsun

Bütün emekçilere iş güvencesi Emek Partisinin merkez yayını olan “Emeğe Sesleniş” adlı bülteni dağıtan Emek Partisi üyeleri, Gebze’de birçok fabrikadan mektuplar ve haberlerin de yer aldığı Gebze Bültenini de dağıttı. Bütün emekçilere iş güvencesi

Bütün emekçilere iş güvencesi …

Fabrikadan mektuplar…

Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü, “Krizin faturasını ödemiyoruz; İş, Ekmek, Özgürlük İstiyoruz” talebiyle Gebze Kent Meydanında stant açtı. Emek Partisinin merkez yayını olan “Emeğe Sesleniş” adlı bülteni dağıtan Emek Partisi üyeleri; Gebze’de birçok fabrikadan mektuplar ve haberlerin de yer aldığı Gebze Bültenini de dağıttı.

“Asgari ücret vergiden muaf tutulsun”

“İşten atmalar durdurulsun ve bütün emekçilere iş güvencesi sağlansın” çağrısında bulunan Emek Partisi üyeleri; “Artan enflasyon karşısında eriyen ücretler iyileştirilsin ve herhangi bir ücret kaybına izin verilmeden çalışma saatleri düşürülsün. Asgari ücret vergiden muaf tutulsun. Temel tüketim mallarına yapılan zamlar durdurulsun; fiyatlar dondurulsun…” gibi taleplerin hayata geçmesi için işçileri birlik olmaya çağırdı. Halkın yoğun ilgisi olduğunu kaydeden Emek Partisi üyelerine, vatandaşlar bildiriyi dağıtarak eşlik etti.

“Bugün işçiler, emekçiler krizin faturasını ödemek istemiyorsa birlik olmak zorunda”

Emek Partisi üyeleri, “krize karşı mücadele de patronlardan ve Hükümetten bir beklenti olmamalı. İşçiler ancak kendi içinde birliklerini kurarsa, işten atmalar gibi yaşanan sıkıntılara karşı koyabilirler. Bugün işçiler, emekçiler krizin faturasını ödemek istemiyorsa birlik olmak zorunda” dedi.
İzmir ve Gebze’de yaşanan iş bırakma ve eylemlerin bu açıdan önemli olduğunu kaydeden Emek Partisi üyeleri; “Krizi işçilerin sırtına yıkılmasına karşı mücadelede bu bir başlangıç. Partimiz tüm bu süreci dikkatle izleyecek ve üzerine düşen görevlerini yerine getirecektir. İşçiler ve emekçilerin birliği için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica