Genel

Cem Küçük ‘yeni hedefleri ekonomik saldırılar ve PKK olacak’

Cem Küçük ‘yeni hedefleri ekonomik saldırılar ve PKK olacak’ Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde ABD’nin Türkiye’de askeri darbe dışında seçenek aradığını yazdı. Küçük’e göre yeni hedefleri ekonomik saldırılar ve PKK olacak. Cem Küçük ‘yeni hedefleri ekonomik saldırılar ve PKK olacak’ detaylar haberimizde…

Cem Küçük ‘yeni hedefleri ekonomik saldırılar ve PKK olacak’

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, ABD yönetiminde Erdoğan’sız Türkiye seçeneği üzerinde çalıştığını yazdı.

FETÖ’nün başarısız darbe girişiminden sonra Washington’un Ankara’ya karşı tavrı sertleşti. Erdoğan ve hükümet aleyhine birbiri ardına kararlar çıkmaya başladı. Son gelişmeleri köşesinde ele alan Cem Küçük, ABD’nin Erdoğan’ı devirmek için darbe dışındaki seçeneklere yöneldiğine dikkat çekti.

ABD kenarda tuttuğu Rıza Sarraf dosyasına değinen yazar, Zafer Çağlayan hakkında tutuklama kararı çıkarttığını hatırlattı.

Ekonomik Darboğaz

FETÖ’cülerin de baskısıyla CNBC gibi kanallarda Türkiye’nin büyük bankalarına ceza gelecek diye yayınlar yaptırıldığını aktaran Cem Küçük, “Böylece Türk kamu bankalarını iflasa sürükleyerek ekonomik darboğaz çıkarmayı hedeflediler.” ifadelerine yer verdi.

Rıza Sarraf dosyasına “Türkiye DEAŞ’a yardım ediyor” yalanını da ekleyebileceklerini iddia eden Küçük, yazısına böyle devam ediyor:

Barzani’ye kızdılar çünkü!..

Uygun ortam bulurlarsa o dosyayı bile açabilirler. Tabii ortakları FETÖ ile birlikte. Nasıl olsa onların elinde her türlü üzerinde oynanmış bilgi ve belge mevcut… Öte yandan PYD/YPG’ye silah verip terör örgütünü meşrulaştırmak için her şeyi yapıyorlar. Amerika, DEAŞ’la işi bitmediği ve Suriye’nin kuzeyinde gerekli hazırlıkları sonlandırmadığı için Barzani’ye kızdı. Acele ettiklerini söyledi. En nihayet bu düşüncelerini kuvveden fiile dökmek isteyeceklerdir.

Marmaris’te yakalanan teröristler

3.500 tır silah, geri ödemesiz bir şekilde PKK’ya verildi. DEAŞ’la savaşmak için herhâlde bu kadar silaha gerek yok. Yarın bir gün bu namluların bize dönmeyeceğinin garantisi yok. Lazkiye’den gelip Marmaris’te yakalanan teröristleri unutmamak lazım.

İdlib’deki ortak operasyon bittiğinde Suriye’nin çözümünde masadaki esas aktör Rusya’yla birlikte Türkiye olacak. Amerika uzun zamandır Orta Doğu’da Türkiye’ye güvenmiyor. Çünkü Türkiye’nin kendi oyun planı var. Kendi çıkarları var. Kendi politikası var. Başkasının politikasını belirlediği Türkiye artık eskide kaldı.

Nato Generalinin tehdidi

NATO Askerî Komitesi Başkanı Orgeneral Petr Pavel’in, “Türkiye S-400’leri alır ama sonuçlarına katlanır” açıklamasını da not olarak düşelim. Amerika Türkiye’den rahatsız… Beceremeyeceğini bildiği için askerî darbe seçeneği dışında başka alternatifler arıyor. Ekonomik saldırılar ve PKK’yı kullanarak bize zarar vermek isteyeceklerdir.

Ama ne denerlerse denesinler, ne yaparlarsa yapsınlar elde edecekleri bir şey yok. Türkiye, ABD ve Batı’nın yutacağı lokma değildir. Hiçbir zaman da olmamıştır. Her oyunu püskürtecek gücümüz var. Yarın bir gün bu coğrafyadan herkes çekildiğinde bize ihanet edenler en ağır bedelleri ödeyecekler.

Ayrıca ABD kapılarına kadar gidip “Türkiye DEAŞ’a şöyle yardım ediyordu” diyenlerle, “Halk Bankası, İran’a uygulanan ambargoları şöyle deldi” diye yalan yanlış bilgi verenler de hukuk önünde dümdüz olacaklar. ABD’ye casusluk yapıp kendi vatanlarını satanları büyük harfle TÜRK DEVLETİ asla affetmeyecektir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica