Ekonomi

Çok üzüntü veren ve beklenmeyen haciz işlemi bitecektir

Çok üzüntü veren ve beklenmeyen haciz işlemi bitecektir … Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu 2012 yılında Kocaeli’nde büyük jüri tarafından yılın en başarılı Sivil Toplum Örgütü seçildi. detaylar haberimizde…

Çok üzüntü veren ve beklenmeyen haciz işlemi bitecektir

Azerbaycan Cumhur Başkanı İlham Aliyev adına Hatıra Ormanı…

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Azerbaycan – Türkiye tarihi kardeşliğine ve dostluğuna çok önemli hizmetler hayata geçirdi. Sırf Kocaeli ilinde; Kartepe’de Haydar Aliyev Kültür Parkı, Derince’de Haydar Aliyev Parkı, İzmit’te Hocalı Şehitler Anıtı, Azerbaycan Cumhur Başkanı İlham Aliyev adına Hatıra Ormanı, Körfez’de Hocalı Şehitler Anıtı ve park açılışlarını ilgili belediyelerle imzalanan protokollerle büyük törenlerle açılışının yapılmasını sağladılar.

Haydar Aliyev Kültür Evinde kütüphane ile Soykırım Müzesi…

Sekapark’ta Haydar Aliyev Kültür Evinde kütüphane ile Soykırım Müzesi tarihi gerçekleri toplumumuza ve dünyaya tanıtılmasını sağlamaktadır.

“Dergimizin ilişkilerin üst düzeye çıkmasına olan katkısı…”

Azerbaycan’ın Sesi Dergisi ile iki devletimiz arasındaki ilişkileri üst noktalara taşımakta büyük hizmetler yapıldı.

“En başarılı sivil toplum kuruluşu”

Federasyon 2012 yılında Kocaeli’nde büyük jüri tarafından yılın en başarılı Sivil Toplum Örgütü seçildi.

“İki bakanın anlaşmazlığının verdiği sıkıntı”

Başarılı hizmetleri hayata geçiren Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonuna borçları nedeni ile icra geldi. Herkeste şaşkınlık ve üzüntü yaratan haciz işlemini Yönetim Kurulu üyeleri Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanlığına önceden defalarca bildirdiklerini söylediler. Aksaklığın sebebi eski bakan Nazım İbrahimov ile yeni Bakan Fuad Muradov arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklandığını söylediler. Yeni bakan 2017 yılının, 2018 yılının dört ayına ait giderleri Nazım İbrahimov dönemine ait olduğunu belirterek bu borcu Nazım İbrahimov’un ödemesi gerektiğini iddia etmektedir. Nazım İbrahimov ise kendisinin görevden alındığını ileri sürerek bu borcun Devlet Bakanlığı tarafından ödenmesi gerektiğini ileri sürmektedir. Anlaşmazlık nedeni ile 2017 ve 2018 yıllarının biriken borçlarının ödenmemesinin bu üzücü durumu yarattığını belirttiler.

“Bakü’ye gidilecek ve sorunlar çözülecek”

Federasyon ve Haydar Aliyev Kültür Evi Başkanı Bilal Dündar’ı arayıp bilgi istedik. Çok üzgün olduklarını dile getirerek Kasım ayının ikisinde Bakü’ye gideceğini ve sorunu mutlaka çözeceklerini söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica