Siyaset

Cumhur İttifakı’ndan İzmit’te çözüm çağrısı

Cumhur İttifakı’ndan İzmit’te çözüm çağrısı

Cumhur İttifakı ortakları AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney ile Milliyetçi Hareket Partisi İzmit İlçe Başkanı Kemal Okur, ortak bildiri ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yeni toplantı davetini yineledi

NEFRET SÖYLEMİNİ BIRAK

Son toplantıda yaşanan gerilim ve istenen kararın çıkmamasını, Hürriyet’in beceriksiz yönetimine bağlayan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, yanlış kurguladığı bir oyun daha elinde patladı.

Cumhur İttifakı’ndan iki meclis üyesi il dışında diye apar topar olağanüstü toplantı daveti yapan, bunu yaparken de gerekli süreye uymadığına dikkat etmeyen Fatma Hanım’ın, kendi meclis üyelerine bile sahip çıkamadığı, toplantıda hazır bulunduramadığı ortaya çıktı.

Ağzını her açtığında etrafına nefret saçan, asılsız, belgesiz, çirkin iftiralarıyla kamuoyunu yanıltan Fatma Hanım’ın bu tür oyunlar yerine İzmit halkına hizmete odaklanması yönünde daha önce birçok kez yaptığımız çağrıyı tekrarlıyoruz.

Sınır ötesi operasyon tezkeresine karşı çıkarak, Mehmetçiğin elini kolunu bağlamaya çalışan bir anlayışın temsilcisi olarak bu ülkenin %50’sinden fazlasını temsil eden Cumhur İttifakı’nı 7 düvel düşmana benzetme gafletine, seçim vaadi olarak fetöcüleri yeniden işe alma taahhüdünde bulunan kendi genel başkanıyken, Cumhur İttifakı’na dil uzatmasına verecek cevaplarımız mutlaka var.

Ancak bu oyuna daha fazla alet olmamak ve bu boş tartışmayla milletimizin değerli vaktini çalmamak adına sadece yeni bir meclis toplantısı için kendisine çağrı yapıyoruz.

Cumhur İttifakı’nın çekimser oyla tarafsız kaldığı bir ortamda uzlaşıyı sağlama becerisini sergileyemeyen, kendi meclis üyelerine bile sahip çıkamadığı görülen Fatma Hanım, dün yaşananlardan çıkardığı dersle artık gereğini yaparak, siyasi rant için aylardır uzattığı bu oyuna nokta koysun.

Cumhur İttifakı bugüne kadar her karara katılarak, mecliste görüşülen konuların %97’sine evet dedi.

Kendi muhalefet dönemlerinden bile daha yüksek karara katılma oranı bu dönem yaşanıyor. Buna rağmen İzmit’te hizmet üretilemiyorsa, bunun tek sorumlusu kendisidir.

İzmit’in Fatma Hanımın kredi çekme sorunundan önemli başka sorunları var. Bu sorunun artık İzmit’in gündeminden çıkmasını istiyoruz.
Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica