İGF

Denizli Merkezefendi Orkestrası’ndan çevrim içi konser

Denizli’de Merkezefendi Belediyesi Orkestrası, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı evlerinden çıkmayan vatandaşlar için online konser verdi.

DENİZLİ (İGFA) – Merkezefendi Belediye Orkestrası, pandemi döneminde de kültür sanat çalışmalarını sürdürüyor. Sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı evlerinden çıkamayan vatandaşlar çevrim içi konsere yoğun ilgi gösterdi. Orkestra solisti Tayfun Tunç’un birbirinden güzel türkü ve şarkıları seslendirdiği konserde, sanatçı Oğuz Aksaç ve Tanju Güneş de yer aldı. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, pandemi döneminde vatandaşlara moral olmak istediklerini belirterek, “Merkezefendi’yi sanat ve sanatçıyla buluşturacağımıza ilişkin sözümüz vardı. Bu söz bizim için çoğu yapısal projeden daha önemli. Her çocuğumuz enstrümanla buluşsun, tanışsın ve enstrümana dokunsun istiyoruz. Hedefimiz Çocuk Senfoni Orkestrası kurmak istiyoruz ve bu doğrultuda çalışıyoruz. Pandemi biter bitmez vatandaşlarımızla mahallelerimizde konserler vermek istiyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica