İGF

Denizli Merkezefendi’de lavanta bahçesi yaza hazırlanıyor

Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Yenişafak Mahallesi’ndeki 27 dekarlık Lavanta Bahçesi’ne dikilen 15 bin adet lavantanın bakımı belediye ekipleri tarafından sürdürülürken yamaçlık alana da 2 bin adet adaçayı dikileceği bildirildi.

DENİZLİ (İGFA) – Denizli’de Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, daha güzel, daha yeşil ve yaşamaya değer bir Merkezefendi için çalıştıklarını kaydederek, Masal Parkı’na kadar uzanacak Lavanta Bahçesi içerisinde barındırılacak büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve otopark alanıyla birlikte toplam 60 dekarlık büyüklüğe ulaşacağını söyledi.

Merkezefendi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Lavanta bahçesini kısa bir süre içerisinde tamamlayarak ilçenin hizmetine kazandıracaklarını kaydeden Başkan Doğan, “Burada ektiğimiz lavantalar, bakımını sürdürdüğümüz lavantalar çiçek vermeye başlayınca inanıyorum ki ilçemiz hoş kokulara, hoş bir görüntüye bürünecek. Çehresini her geçen gün pozitif yönde değiştirdiğimiz Merkezefendimize en doğru şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Başkan Doğan, Temmuz ayına kadar tamamlanması planlanan lavanta bahçesinde vatandaşların aileleriyle birlikte güzel manzara ve hoş kokular eşliğinde keyifle vakit geçirebileceğini söyledi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica