İGF

DEVA Partisi: “Anayasa söylemi gündem değiştirmekten ibaret”

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, AK Parti iktidarının yeni anayasa söyleminin gündem değiştirme çabasından ibaret olduğunu söyledi.

BATMAN (İGFA) – Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’nin Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, yeni anayasa tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Türkiye’de adalete ve ekonominin düzeleceğine dair güvenin hızla azalırken iktidar tarafından yeni anayasa iddiaları gündeme gelmesini eleştiren Başkan Müjdeci, “Şu an yasalara hatta anayasaya dahi uyulmadığı çok anormal bir dönem yaşıyoruz. Durum böyle iken yeni bir anayasa iddiası ve söyleminin ciddiye alınabilir bir tarafı olmadığı gibi iktidarın söylem ve eylemleri arasında da büyük çelişkiyi ortaya koymaktadır” dedi.

Hükümetin öncelikli olarak anayasanın ve yüksek yargı kararlarının kendileri için bağlayıcı olduğunu ortaya koyması gerektiğin ifade eden Başkan Müjdeci, “Her fırsatta uymadıkları bir anayasayı değiştirmeye neden çabalıyorlar? Ülkenin en büyük yargı mercii olan Anayasa Mahkemesi’nin verdiği bazı ihlal kararları da maalesef uygulanmıyor. Anayasamızın 153. Maddesine göre verilen kararlar son derece bağlayıcıdır ve hemen uygulanması gerekir. Yerel mahkemelerin ve idarecilerin Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına uymama gibi bir gaflet içine düştüklerine şahit oluyoruz” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica