Siyaset

DEVA’lı yönetici Şehit Emniyet Müdürü’ne ‘İşkenceci’ dedi

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümünde DEVA Partisi’nin Genel Başkanı Ali Babacan ile Aydın İl Teşkilat Başkanı Ahmet Dağlı ters düştü. Babacan’ın “Acı bir gün” paylaşımında bulunduğu Okkan için, Aydın’dan “işkenceci” tweeti partililerin ve vatandaşların tepkisini çekti. detaylar haberimizde…

DEVA’lı yönetici Şehit Emniyet Müdürü’ne ‘İşkenceci’ dedi

Cem ULUCAN (ZEYBEK HABER) – 

Diyarbakır’da suikasta uğradığında 49 yaşında olan Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, ölümünün 20’nci yılında Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından, “24 Ocak, takvim yapraklarında faili meçhul suikastların alt alta yazıldığı acı bir gün. Şiddetin sözü boğduğu 90’lı yılların karanlığında kurban edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı saygı ve rahmetle anıyorum” denilerek anıldı.
Aynı gün sosyal medya hesabından Gaffar Okkan ile ilgili paylaşım yapan Aydın İl Teşkilat Başkanı Ahmet Dağlı ise, Genel Başkan Ali Babacan’ın aksine “İşkenceci Gaffar Okkan’ın ölüm yıldönümüymüş bana ne” paylaşımı yaptı.

DAĞLI: “MASUM PAYLAŞIM”
Konuyla ilgili açıklama yapan Ahmet Dağlı, yaptığı paylaşımın kurumsal değil bireysel bir paylaşım olduğunu belirterek, “Gaffar Okkan’ın 12 Eylül öncesi İzmir’de görevli iken işkence yaptığını ve deliren insanlar olduğunu biliyorum. Ben de işkenceye karşı olduğum için bu paylaşımı yaptım. Bu benim bireysel hesabım, kurumsal bir paylaşım yapmadım. Kurumsal paylaşım yapacak arkadaşlar belli. Kurumsal olarak kimseyi hedef almadım. Kamuoyunun bilgilendirilmesi için yapılan masum bir paylaşım” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica