İGF

Didim’de ‘İkiz Kuleler’in kaçak yapılan binaların yıkımına başlanıldı

Didim’de ‘ikiz kuleler’ olarak bilinen ve daha önce kaçak yapı olması nedeni ile mühürleme işlemleri gerçekleştirilen Maril Otel’de bu kez izinsiz yapıların yıkımına başlandı. Yıkımda zaman zaman gerginlik yaşanırken, ilk olarak otel dışındaki yapıların yıkımı gerçekleştirildi.

D. Temel Yurdaer(DİDİMA HABER)- Didim’de hizmete açılan Maril Otel, işletme ruhsatının olmaması sebebiyle mühürlenmişti. Mühürlemenin ardından bu kez izinsiz yapılan kısımlarndan dolayı yıkım işlemine başlandı. Geçtiğimiz aylarda otelin bazı kısımlarının kaçak olması sebebiyle Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından, mühürleme işlemi yapılmasına rağmen otel faaliyetlerine devam etmiş ve müşteri almayı sürdürmüştü. Didim Belediyesi tarafından yapılan tebligatların ardından ve mahkemede alınan yasal kararlar sonrasında yıkım için belediye ekipleri sabah saatlerinde otele geldi.

EMNİYET MÜDÜRÜ VE BAŞKAN YARDIMCILARI BÖLGEDEYDİ
Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri otel ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, bölgedeki güvenlik tedbirlerini kontrol etti. Didim Belediye Başkan yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener de yıkım çalışması hazırlıklarını yerinden kontrol ederken, Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu otel yetkililerine ve otel avukatına bilgilendirme yaparak otelin boşaltılmasını istedi.

“KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE YAPIYORUZ”
Otelin kaçak yapılarının yıkılmasıyla ilgili değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, belediye olarak kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde mahkeme kararıyla işlem yapıldığını kaydederek “Didim Belediyesi olarak kanunsuz yapılara ve işletmelere göz yummayacağız. Belediye olarak yaptığımız her işi kanun ve onun ölçülerinde yapmaya devam edeceğiz. Yıkım çalışmaları da bu kapsamda devam edecek” dedi.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica