Ekonomi

Dış güçlerin Maşası olan 346 sosyal medya hesabına soruşturma başlatıldı

Dış güçlerin Maşası olan 346 sosyal medya hesabına soruşturma başlatıldı İstanbul ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıkları sosyal medya hesaplarında “Ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında” soruşturma başlattı. Dış güçlerin Maşası olan 346 sosyal medya hesabına soruşturma başlatıldı detaylar haberimizde…

Dış güçlerin Maşası olan 346 sosyal medya hesabına soruşturma başlatıldı

“Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında…”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan son dakika açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik; 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçler tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında; bu amaca hizmet eder mahiyette her türlü yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, operasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile birlikte, ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında, TCK’nın, bankacılık Kanunu, SPK mevzuatı ve ilgili kanun maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının da benzer bir soruşturma başlattığı bildirildi.

Ankara cumhuriyet savcılığı’ndan açıklama…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da “ekonomik güvenliği tehdit eden kişi ve sosyal medya hesapları” ile ilgili soruşturma başlattı.

“Ekonomik güvenliği tehdit eden kişi ve hesaplar…”

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “ekonomik güvenliği tehdit eden eylemlerde bulunan kişi ve sosyal medya hesapları” ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Açıklama Emniyet Genel Müdürlüğünden geldi…

Emniyet Genel Müdürlüğü, 346 sosyal medya hesabı hakkında adli tahkikata başlandığını açıkladı.

“Olumsuz algı yayan 346 sosyal medya hesabı için adli tahkikat”

EGM’den konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Son günlerde ülkemiz ekonomisine yönelik dolar kuru manipülasyonu ile olumsuz algı oluşturmayı hedef alan sosyal medyada yapılan paylaşımlar Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca takip edilmekte ve gerekli yasal işlemler hassasiyetle yürütülmektedir. Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoka edici ve algı oluşturacak şekilde 07.08.2018 tarih itibariyle paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edilmiş, konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica