Siyaset

Diyanette ziyaret Planını kim yaptı Başkanı oraya kim götürdü

Diyanette ziyaret Planını kim yaptı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, yazar Kadir Mısıroğlu’na gerçekleştirdiği ziyareti eleştirdi. Diyanette ziyaret Planını kim yaptı detaylar haberimizde…

Diyanette ziyaret Planını kim yaptı …

“İnançlarımız ve değerlerimiz üzerinden bir kamplaşma ve ayrıştırmaya yönelik provokatif hadiseler seziyoruz. Burada herkesin dikkatli olması lazım.” diyen Destici, hiçbir zaman Atatürk’e ve onun manevi şahsiyetine hakaret edilmesini doğru bulmadıklarını vurguladı.

“Ortak duruş sergilemeliyiz”

BBP Genel Başkanı Destici, “Değerlerimizi ve inançlarımızı kim karşı karşı getirmeye kalkıyorsa, hepsine karşı ortak duruş sergilemeliyiz.” diye konuştu.

“Tarihi, zamanlaması, resmi kisveyle yapılmış olması gerçekten yanlış”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretine de değinen Destici, “Tarihi, zamanlaması, resmi kisveyle yapılmış olması gerçekten yanlış. Kim bu ziyareti planlamışsa, Diyanet İşleri Başkanı’nı kim götürmüşse, kendisini böyle bir yanlışa sürükleyen birileri varsa, bunlar hakkında da gerekli işlemler yapılmalı.” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica