Ekonomi

Doğalgaz sayaçları habersiz sökülerek aboneden 406 lira isteniyor

Doğalgaz sayaçları habersiz sökülerek aboneden 406 lira isteniyor Ankara’nın eski Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde Ankaralılar tarafından 300 dolar verilerek alınan, ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçlarının 20 yılını doldurduğunu abonelere tebliğ etmeye başlayan Başkentgaz, 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin ise gazının kesileceğini kaydediyor.

Doğalgaz sayaçları habersiz sökülerek aboneden 406 lira isteniyor

Ön ödemeli sayaçtan faturalı sayaca geçiş…

Hürriyet‘ten Fatih Tekeci‘nin haberine göre Ankara’da kış öncesi doğalgaz şoku yaşanıyor. Başkentgaz, ön ödemeli (kartlı) doğalgaz sayaçlarının değiştirilmesi için abonelere tebligat gönderiyor. Tebliğ tarihinden itibaren 14 gün içinde sayacını değiştirmeyen abonenin gazının kesileceği belirtiliyor.

300 dolar iade edilmeden 406 TL güvence bedeli isteniyor

Başkentgaz’ın abonelere gönderdiği tebliğ yazısında, 20 yılını dolduran eski sayaçların sık arıza yaptığı ve ölçüm hassasiyetini kaybettiği ifadeleri yer alıyor. Ön ödemeli sayacını mekanik sayaç ile değiştirmek zorunda olan abonelerin, ocak kullanımı için 20 TL, ocak+şofben için 60 TL, ocak+kombi için ve 406 TL güvence bedeli ödemesi isteniyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica