Raporlar

Doğu Perinçek: “ABD Küba’da bir kez daha yenilecek”

Doğu Perinçek: “ABD Küba’da bir kez daha yenilecek” … Perinçek, “Küba’nın yaşadığı zorlukları, emperyalizme karşı mücadele mevziisindeki kararlılığımız, sarsılmaz dostluğumuz ve dayanışmamızla aşacağız ve başarılı olacağız” dedi. detaylar haberimizde…

Doğu Perinçek: “ABD Küba’da bir kez daha yenilecek”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD emperyalizminin, Korona salgınını başarıyla atlatan ve 15 Kasım 2021’de normalleşme sürecine girecek olan Küba’ya tertip hazırlığında olması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Perinçek, “ABD’nin Küba’yı dağıtma senaryoları, kaos planları Küba halkı tarafından bertaraf edilecektir. Vatan Partisi Küba Cumhuriyeti devletinin, halkının ve devrimlerinin yanındadır. Küba’nın yaşadığı zorlukları, emperyalizme karşı mücadele mevziisindeki kararlılığımız, sarsılmaz dostluğumuz ve dayanışmamızla aşacağız ve başarılı olacağız.” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamasının tamamını aşağıda paylaşıyoruz.

Küba halkı Fidel Castro önderliğinde, ABD emperyalizme karşı, üstelik ABD’nin yanı başında gerçekleştirdiği devrimle, sadece kendi nam ve hesabına değil, bütün mazlum milletler ve insanlık adına büyük bir destan yazıyor.

Küba Cumhuriyeti bu büyük başarıyı, ABD emperyalizminin ambargo, baskı ve tehditlerine rağmen, devrimin enerjisiyle 62 yıldır her alanda sürdürüyor. Son olarak küresel Covid-19 salgını sürecini de başarıyla yöneterek halkının %80’ini aşılayarak büyük bir başarı elde etmiştir.

15 Kasım 2021 tarihinde, bu başarının ardından, hayatın normalleşmesi ve uluslararası turizmin başlamasıyla, ekonomi, sağlık ve kültürel alanlarda yeni ataklar gündemdedir.

Dünya çapında yenilen, sistemi çöken ABD emperyalizmi ve onun işbirlikçileri, bu süreci Küba karşıtı çeşitli kaos ve kışkırtma planlarıyla bozmak istiyor. Yıllardır Küba Devrimini alt edemeyen ABD, Küba’yı kuşatmak için başarısızlıkla sonuçlanacak yeni hazırlıklara girişiyor.

ABD’nin Küba’yı dağıtma senaryoları, kaos planları Küba halkı tarafından bertaraf edilecektir. Karadeniz’den Ege’ye ve Doğu Akdeniz’e kadar ABD namlularının hedefinde olan Türkiye de aynı tehdide karşı kararlılıkla savaşmaktadır.

ABD dünyanın her yerinde yenilmektedir ve kapitalist-emperyalist sistem çürümektedir. Kamucu ve paylaşmacı çağdaş uygarlık güneşi dünyamızın üzerinde yükselmektedir.

Vatan Partisi Küba Cumhuriyeti devletinin, halkının ve devrimlerinin yanındadır. Küba’nın yaşadığı zorlukları, emperyalizme karşı mücadele mevziisindeki kararlılığımız, sarsılmaz dostluğumuz ve dayanışmamızla aşacağız ve başarılı olacağız.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica