Ekonomi

Ekonomist Adalet Bakanına göre Ekonomik sıkıntılar psikolojikmiş

Ekonomist Adalet Bakanına göre Ekonomik sıkıntılar psikolojikmiş Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye’deki ekonomik sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, “Türkiye’de yaşanan tüm bu sıkıntıların daha ziyade rasyonel değil, psikolojik olduğunu görüyoruz” dedi. Ekonomist Adalet Bakanına göre Ekonomik sıkıntılar psikolojikmiş detaylar haberimizde…

Ekonomist Adalet Bakanına göre Ekonomik sıkıntılar psikolojikmiş

Sanayici ve işadamları ile orta vadeli ekonomi modeliyle ilgili alınacak tedbirleri görüştü…

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te sanayici ve iş insanlarıyla bir araya gelip, ‘Orta Vadeli Ekonomi Modeliyle ilgili alınacak tedbirleri görüştü.

Ekonomi bakanı Yeni Ekonomi Programı demesine rağmen, Adalet bakanı ‘Orta Vadeli Ekonomi Modeli’ demekte ısrar ediyor…

Türkiye Bankacılar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katıldığı toplantının ardından açıklama yapan Bakan Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ‘Orta Vadeli Ekonomi Modeline değindi.

“Türkiye’de yaşanan tüm bu sıkıntıların daha ziyade rasyonel değil, psikolojik olduğunu görüyoruz”

Hükümetin yol haritasının şeffaf şekilde kamuoyuna anlatıldığını ileri süren Bakan Gül, “TBMM’nin açılmasından itibaren bakanlıklar olarak tüm çalışmalarımız yaptık. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yapılması gereken tüm düzenlemeleri yapıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var hem mevzuat ile ilgili hem de uygulama boyutuyla hükümetimiz bu sorunların en güzel bir şekilde en sıkıntısız olarak aşılması inancındayız. Bu sıkıntıları beraber çözeceğiz. Türkiye’de yaşanan tüm bu sıkıntıların daha ziyade rasyonel değil, psikolojik olduğunu görüyoruz. Hem piyasa aktörleri, hem de az önce piyasada bulunan iş adamlarımızla paylaştık. Bu sorunları hep beraber aşıp, Türkiye’nin ekonomisi çok sağlamdır. Bundan sonra geleceğimiz aydınlıktır. Türkiye daha güçlü ekonomisi ile yoluna emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

“Yerli malı kullanımı hususunda iş adamlarımızla bir mutabakata vardık”

Yeni Ekonomi Programının bütün sanayici ve iş adamları tarafından kabul gördüğünü ve iyi şekilde karşılandığını öne süren Bakan Gül, “Bunun yanında yerli malı kullanımı hususunda iş adamlarımızla bir mutabakata vardık. Daha fazla üreterek, katma değeri yüksek ürünler üreterek, markalara yönelerek bu krizi fırsata dönüştürecek bir Türkiye ekonomisi vardır” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica