Genel

Emeklilik bir maliyet ve yük değil Emeklilik bir haktır

Emeklilik bir maliyet ve yük değil Emeklilik bir haktır … Derneğin açıklamasında; “Prim gününü doldurduğu halde yaş beklemek zorunda kalan milyonlarca insan var. Bu ciddi bir mağduriyet, Çok basit bir yasal düzenlemeyle derhal çözülebilir ve çözülmesi gereken bir durumdur” denildi. detaylar haberimizde…

Emeklilik bir maliyet ve yük değil Emeklilik bir haktır

EYT Gebze Derneği…

Gebze EYT Derneğinden yapılan açıklamada şu hususlara yer verildi:

“Gebze Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğimiz mağduriyetlerin giderilmesi için açıldı…

Olağanüstü genel kurulda federasyonlaşma kararı alan EYTSYDD, Türkiye genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor.

İlk dernekleşen Gebze Derneğimiz olmuştur.

#EYT İŞİ GÖNÜL İŞİ#

Derneğimiz üyelerimizle birlikte yılmadan yorulmadan, bıkmadan, usanmadan kararlılıkla mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir inanıyoruz birlikte başaracağız birlikte kazanacağız.

Tüzüğümüz ABO, Kıdem tazminatı, Staj mağdurları gibi Sosyal Güvenlik Sisteminde oluşan bütün mağduriyetlerle mücadele etme alanını kapsıyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma, hukuksal ve psikolojik destek vermeyi amaçlıyor. Alt komisyonlar kurularak işsiz, çalışamayan zor durumda olan arkadaşlarımız için projeler geliştirmek gibi hedeflerimiz ve çalışmalarımız olacaktır.

‘Prim gününü doldurduğu halde yaş beklemek zorunda kalan milyonlarca insan var. Bu ciddi bir mağduriyet, Çok basit bir yasal düzenlemeyle derhal çözülebilir ve çözülmesi gereken bir durumdur…’

Hükümetin EYT sorunu karşısında kör ve sağır bir yaklaşım içinde olduğunu “EYT mücadelesi eninde sonunda kazanılacaktır. Hatta kazanılmış da bir mücadeledir. Çünkü bütün Türkiye’nin vicdanında kazanılmış bir mücadeledir.

EYT’nin maliyet tartışması haline getirilmesi kabul edilemez. Emeklilik bir maliyet, yük değil, bir haktır. Bu ülkede yaşayan herkes için. Devletin de temel sorumluluğu ve görevidir.

Biz bu vatanın ÖZ EVLATLARI mağduriyetimizi haykırırken, ilgisiz kalınmayacağına inancımız tamdır.

Bu onurlu hak arayışımızda sesimizi duyun.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica