Siyaset

EMEP: Kocaeli halkı 2 gün boyunca temizliğini nasıl sağlayacak?

Erkan; "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, iki günlük kesintide vatandaşın su ihtiyacını nasıl karşılayacağına dair herhangi bir önlem almadığı, gerekli alt yapıyı sağlamadığı için, bu kararın ciddi halk sağlığı sorunlarına yol açabileceği de düşünüldüğünde bu karar derhal geri çekilmelidir"

EMEP: Kocaeli halkı 2 gün boyunca temizliğini nasıl sağlayacak? … Erkan; “Salgın döneminde halkın sağlığı yine ranta ve talana teslim edilmiştir. Temel bir ihtiyaç olan su tüketimi 2 gün boyunca halkın kendi imkanlarına bırakılmıştır” dedi. detaylar haberimizde…

EMEP: Kocaeli halkı 2 gün boyunca temizliğini nasıl sağlayacak?

TCDD’nin Yuvacık’taki çalışması sebebi ile İSU’nun Kocaeli’de 28-30 Aralık tarihleri arasında 48 saat boyunca su kesintisi yaşanacağını duyurmasına tepkiler büyüyor. Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, “Pandemi koşullarında 48 saatlik su kesintisini kabul etmiyoruz. Halkın sağlığı ranta ve talana teslim edilemez” diye tepki gösterdi.

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık yaptığı açıklamada TCDD’nin Hereke’de yürüttüğü 3’üncü tren hattı inşaatı nedeniyle 2000 mm çaplı ana isale hattı güzergahında değişeceği için il genelinde Yuvacık Barajından su alan tüm ilçelerde su kesintisi olacağı ifade edildi. Kesinti, 28 Aralık Pazartesi akşamı saat 23.00 ile 30 Aralık Çarşamba saat 23.00 arasında olacak.

“KOCAELİ HALKI 2 GÜN TEMİZLİĞİNİ NASIL SAĞLAYACAK?”

“Pandemi koşullarını düşündüğümüzde bu kesinti tüm hayatımızı etkileyecek” diyen EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, “Virüse karşı temizliğin öneminin her yerde vurgulandığı bir dönemde 2 günlük bir kesinti sağlığımızı olumsuz etkileyecektir. Halka sadece bir mesaj ile bilgilendirme yapan İSU gerekli önlemleri neden almıyor? 2 gün boyunca su ihtiyacı nasıl karşılanacak? Pandemi döneminde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bütün billboardlara ‘Temizlik-Maske-Mesafe’ afişleri koyarken bu 2 gün boyunca Kocaeli halkı temizliğini nasıl sağlayacak? Salgın döneminde tren hattı insan sağlığından daha acil bir mesele midir?” diye sordu.

“HALKIN SAĞLIĞI RANTA TESLİM EDİLEMEZ”

Halkın sağlığının ranta teslim edilemeyeceğini vurgulayan Erkan, “Vakalarda olağanüstü bir düşüş yokken, temizliğin bu kadar önemli olduğu bir dönemde su kesintisi halk sağlığını etkileyecektir. Salgın döneminde halkın sağlığı yine ranta ve talana teslim edilmiştir. Temel bir ihtiyaç olan su tüketimi 2 gün boyunca halkın kendi imkanlarına bırakılmıştır. Bu süreç binlerce insanın virüs kapmasına yol açabilir. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın bunun sorumluluğunu alabilecek mi? Pandemi koşullarında 48 saatlik su kesintisini kabul etmiyoruz. Büyükşehir Belediyesi; iki günlük kesintide vatandaşın su ihtiyacını nasıl karşılayacağına dair herhangi bir önlem almadığı, gerekli alt yapıyı sağlamadığı için, bu kararın ciddi halk sağlığı sorunlarına yol açabileceği de düşünüldüğünde bu karar derhal geri çekilmelidir. Halkın sağlığı ranta ve talana teslim edilemez” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica