Genel

EMO Kocaeli Şubesinde 4’üncü Sözen dönemi

EMO Kocaeli Şubesinde 4’üncü Sözen dönemiEMO Kocaeli Şubesi Başkanı Ahmet Sözen, 11’inci genel kurula tek listeyle girdi. Tek listeyle girilen genel kurulda bir kez daha şube başkanı oldu. detaylar haberimizde…

EMO Kocaeli Şubesinde 4’üncü Sözen dönemi

EMO Kocaeli Şubesi Başkanı Ahmet Sözen, tek listeyle yapılan genel kurulda bir kez daha şube başkanı oldu.

11. genel kurul divan heyeti
11. genel kurul divan heyeti

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 11’nci Genel Kurul’u dün başlamıştı.

Toplam 3 bin 900 üyesi bulunan ve 7 ili kapsayan odada bugün oy kullanma işlemleri gerçekleşti. Tek listeyle gidilen seçimde oy kullanan 139 üyenin tamamının oyunu alan Başkan Ahmet Sözen; teşekkürlerini sunarken, yeni dönemde de çıtayı yükselterek çalışmalarına hız kazandıracaklarının altını çizdi.

Dün başlayan genel kurula Sözen tek aday olarak girdi…

EMO Kocaeli Şubesi’nde mevcut başkan Ahmet Sözen, seçime tek aday olarak giriyor.

Genel kurula katılan misafirler
Genel kurula katılan misafirler

KYÖD tesislerinde…

Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 11. Dönem Genel Kurulu başladı. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen genel kurula Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural’ın yanı sıra EMO’nun çevre il şubelerinden yöneticiler, siyasi parti ve STK’ların yönetim kurulu üyeleri ile EMO Kocaeli Şubesi üyeleri katıldı.

“26 Aralık 1954`te ilk genel kurul”

Ahmet Sözen
Ahmet Sözen

Seçime tek aday olarak giren EMO Kocaeli Şubesi Başkanı Ahmet Sözen yaptığı konuşmada; “Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi olarak 11.Dönem Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Yasası`nın 1954 yılında kabul edilmesinin ardından TMMOB 1. Genel Kurulu 18-22 Ekim 1954 tarihleri arasında yapılmış, daha sonra da Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) kurulmuş ve Odamızın ilk genel kurulu 26 Aralık 1954`te gerçekleştirilmiştir.

“EMO’nun 4’üncü büyük şubesi”

Kocaeli Şubemiz, kurulduğu 1998 yılından bugüne geldiğimizde, 3900’ü bulan üye sayısı ve sanayi yoğun bir bölgenin, şube sınırları içinde olmasının da etkisi ile Meslek Odamızın 4.büyük şubesidir.
Şube sınırlarımız içinde yer alan 7 il temsilciliğinin yanı sıra (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın ve Zonguldak), 3 ilçe temsilciliği (Gebze, Karadeniz Ereğli ve Gölcük) de bulunmaktadır.

Şubemizin 27 Ocak.2018 yılında yapılan Genel Kurulumuz ile başlayan 10. Çalışma Dönemi, bugün 01.02.2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Şube Genel Kurulumuz ile sona ermektedir” dedi.

Sözen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün 11. Dönem genel kurulumuzda Şube Yönetim Kurulu, Şube Denetçi kurulu ve Oda Genel Kurulu için 78 delegemiz adaylıklarını açıklayacak ve yarın 02.02.2020 tarihinde Şube binamızda yapılacak olan seçimler ile 11. Dönem genel kurulumuzu tamamlamış olacağız.

“10’unucu dönem yöneticilerine teşekkür…”

Bu süreçte birlikte ilerlediğimiz ancak artık aramızda olmayan, yitirdiğimiz değerli mücadele arkadaşlarımızı burada tekrar saygıyla anıyoruz ve 10. Dönemde görev alan Yönetim Kurulu üyelerimize, Şube Denetçilerimize, tüm Temsilci ve Temsilci Yardımcılarımıza, Danışma Kurulu Üyelerimize, Komisyonlarımızda görev alan tüm arkadaşlarımıza, Şube çalışanı arkadaşlarımıza ve bunun dışında katkı koyan emek veren tüm üyelerimize, etkinliklerimize katılan üyelerimiz ve değerli ailelerine ve TMMOB nin kardeş Odalarımıza ve Kocaeli Akademik Odalar Birliği’nin üyelerine teşekkür ediyoruz.

“Bilim kamu yararına kullanılmalıdır”

EMO bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da TMMOB ve bağlı odalarıyla birlikte mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yapacak; meslek, meslektaş ve ülke sorunlarının çözümünün barış, özgürlük ve demokrasi uğruna mücadeleden geçtiği bilinci ile her zaman bu uğurdaki mücadelesini sürdürecektir.

“Toplumsal sorunlara çözüm sunmalıyız”

Derinleşen ekonomik kriz ve yürütülen yandaş ve kayırmacı politikalar ile ülkemizin ve mesleğimizin problemlerinin büyüdüğü ortamda, üyelerimizin yaşadığı işsizlik, düşük ücret, esnek çalışma, serbest çalışan üyelerimizin sorunları ile enerji alanında doğa ve insanlık karşıtı projeler, pahalı elektrik fiyatları gibi toplumsal sorunlarımıza çözümler bulmak için tüm üyelerimizle birlikte mücadelemizin devam edeceği inancıyla; 11.Dönem Şube Genel Kurulumuz çalışmalarının mesleğimize ve meslektaşlarımıza hayırlı olmasını ve yeni dönemde ev alacak tüm arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica