Genel

Engin Ardıç’ın ‘Çakma gaziler’ yazısına soruşturma açıldı

Engin Ardıç’ın ‘Çakma gaziler’ yazısına soruşturma açıldı Savcılık, Sabah yazarı Engin Ardıç‘a ‘Çakma gaziler’ başlıklı yazısı nedeniyle soruşturma açtı. Havuz medyasından sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç yazdığı ‘Çakma gaziler’ yazısına ilişkin soruşturma açıldı. Detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Engin Ardıç’ın ‘Çakma gaziler’ yazısına soruşturma açıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç‘ın ‘Çakma gaziler’ başlıklı yazısıyla ilgili soruşturma açtı. Engin Ardıç’ın soruşturmaya konu olan yazısı Sabah gazetesinde 1 Kasım tarihinde yayınlanmıştı. Bugün Ankara Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup gazi, Ardıç hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturmanın yazıda gazilere hakaret edildiği gerekçesiyle açıldığı belirtildi.

Kılıçdaroğlu grup toplantısında Ardıç’ın bu yazısını dile getirmişti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, Ardıç’ın bu yazısını gündeme getirmiş ve “Havuz medyasında bir köşe yazarı, gazilere ‘şaklaban’ diyecek kadar aklını yitirmiş. Asıl kendisi şaklaban. Daha ağırını kullanacağım ama size karşı ayıp olur diye kullanmıyorum” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica