Genel

Erdoğan’dan Eskişehir’de ‘bu şehirde hiç bir şey yapılmamış’ gafı

Erdoğan’dan Eskişehir’de ‘bu şehirde hiç bir şey yapılmamış’ gafı Çalışmaları Türkiye’de örnek olarak gösterilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yaptıkları, AKP’nin düzenlediği Eskişehir mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Bir şey yapılmamış” diye eleştirildi. Erdoğan’dan Eskişehir’de ‘bu şehirde hiç bir şey yapılmamış’ gafı detaylar haberimizde…

Erdoğan’dan Eskişehir’de ‘bu şehirde hiç bir şey yapılmamış’ gafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 Haziran Salı günü gerçekleştirdiği Eskişehir mitinginde belediye hizmetlerinin yetersizliğiyle ilgili iddialarına karşın. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, Sözcünün sorularını şöyle cevaplandırdı:

“Çöplerden elektrik üretim tesisimizi açtık”

“Cumhurbaşkanın sözlerini öğrenince, Sayın Erdoğan bizim hiçbir şey yapmadığımıza inandırıldığını anladım. Cumhurbaşkanı, Eskişehir’de daha 5 gün önce 70 milyon liralık yatırımla çöplerden elektrik enerjisi üretim tesisini açtığımızı ve bu dev tesisin tam 55 bin evin elektrik ihtiyacını karşılayacağından haberi yok.

“Güneş tarlaları kurmak için çalıştığımızı da bilmiyor olsa gerek”

Hemen ertesi günü şehir hastanesi ve Sultandere tramvay hattının yapımına başladığımızı da duymamış, Eskişehir’in dört bir tarafında güneş enerjisinden elektrik üretimi sağlayacak güneş tarlaları kurmak için çalıştığımızı da bilmiyor olsa gerek.

“Evet, bizim Eskişehir’de 1999 yılından beri neler yaptığımız çok belli”

Erdoğan, konuşmasında bizi kastederek ‘Bunlardan bir şey olmaz. Bunların ne yaptığı belli’ diyor. Evet, bizim Eskişehir’de 1999 yılından beri neler yaptığımız çok belli. AKP hükümetleri ve onun yereldeki temsilcilerinin bütün engelleme gayretlerine rağmen, Eskişehir’i örnek bir şehir haline getirdiğimiz dev parklardan, Porsuk Çayının yenilenmesine, sanat tesislerimizden eğitim merkezlerine, tüm alt ve üst yapı projelerimizden arıtma tesislerine projelerimizi tek tek saymaya kalksam her halde bunun için birkaç gazete sayfası yer ayırmak gerekir.

Eğitim Dünyası Başkenti…

Eskişehir’in son 20 yılda AKP’li büyükşehirlerin aksine betona boğulmamış, yeşile bürünmüş, insana yatırım yapan bir şehir olmuşsa bu bizim Eskişehir’de neler yaptığımızın belli olmasındandır. Eskişehir bugün bir turizm şehri haline gelmiş ve Türkiye’nin dört bir yanından turist akınına uğramaktadır. Eskişehir, 2019 yılında Türk Dünyası Eğitim Başkenti oluyormuş. Eskişehir’in üniversitelerinin kuruluşunda büyük emekleri olan, Türkiye’ye ve Türk Eğitim Sistemine Açıköğretimi kazandırmış bir isim olarak bu başkentliliğin, Eskişehir’in Türkiye’nin eğitim kenti olmasından kaynaklandığına inanıyorum. Umarım 2019 Türk Dünyası Kültür Başkentliliği’nin Eskişehir’e kazanımları, şehre sağlayacağı faydaları 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliğine benzemez.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica